Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 3.6 Beta 1

Po několika odkladech vyšel Firefox 3.6 Beta 1, který by měl být první a zároveň poslední betaverzí připravovaného Firefoxu 3.6. Mezi novinky se řadí zejména podpora lehkých motivů vzhledu Personas a různé novinky pro webové vývojáře, které jsou popsány v článku na Mozilla Developer Center. Betaverzi si můžete volně stáhnout, ovšem připomínáme, že se jedná o verzi, která není primárně určena pro koncové uživatele.

7 komentářů k článku “Vyšel Firefox 3.6 Beta 1”

 1. Charla napsal(a)

  Měl bych logický dotaz. V listopadu by měla údajně vyjít RC i Final verze FF 3.6. Jak zde bylo řečeno, uvažuje se i o tom, že by FF 3.6 byl obyčejnou aktualizaci FF 3.5. Na Mozilla wiki je uvedeno na 15. 12. uvolnění FF 3.5.5. Jestliže tedy v rámci automatických aktualizací se v listopadu updatuje FF na verzi 3.6, co znamená předpokládaná verze 3.5.5 v prosinci?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Na to bohužel nedokážu odpovědět. O tom, zda bude Firefox 3.6 minoritní aktualizace či nikoliv, se zatím nerozhodlo.

 3. Panther napsal(a)

  Zdravim, kde najdu v tý 3.6 Personas?

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [3] Personas jsou umístěny na stejném místě jako klasické motivy vzhledu tj. ve Správci doplňků a instalovat je lze z webu Mozilla Add-ons: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/personas/

 5. Petr Tomeš napsal(a)

  [4] Použít lze i http://www.getpersonas.com/en-US/gallery/All/Popular

 6. David napsal(a)

  Zdravím,

  odinstaluje se mi automaticky rozšíření Personas když přejdu z 3.5 na 3.6? Nevzniknou z toho nějaké problémy?

 7. Pavel Cvrček napsal(a)

  [6] Rozšíření se patrně neodinstaluje a problémy by vzniknout neměly. Personas budou nadále k dispozici i jako experimentální rozšíření, které bude hledat způsoby, jak práci s těmito lehkými motivy vzhledu zlepšit.