Vyšel Firefox 31 s rozšířenou podporou

Mozilla dnes vydala Firefox 31, který je po více než půl roce další verzí, která vychází taktéž ve variantě s rozšířenou podporou (ESR). Ta je nově dostupná i pro Firefox pro Android, který touto verzí končí s podporou Androidu 2.2. Nová verze Firefoxu přináší například podporu kontroly stahovaných souborů proti seznamu známého malware.

Zajímavá je podpora nové HTTP hlavičky Prefer:Safe, která je posílána na server, pokud je ve Windows či Mac OS X zapnuta funkce Rodičovské ochrany (Parental Control). Server na tuto hlavičku může reagovat a neposílat zpět obsah, který by mohl být v rozporu s cílem této funkce. Tato funkce se v prohlížeči nikde nezapíná, záleží čistě na tom, zda je aktivována v systému. A není určitě bez zajímavosti, že ji podporuje nově i Internet Explorer.

Mezi další novinky se řadí například přidané vyhledávací pole na stránku nového panelu.

Vyhledávání na novém panelu Firefoxu

Nástroje pro vývojáře nově obsahují Add-on Debugger, Canvas Debugger či kapátko na snímání barev ze stránky. Vylepšení se dočkaly i existující nástroje, takže je nově zahrnut vylepšený editor kódu, upravitelný box model či několik vylepšení v konzoli.

V této souvislosti Mozilla oznámila dostupnost prvních komerčních her portovaných z desktopu pro web. To vše je možné díky technologiím jako jsou Emscripten či asm.js, které Mozilla vyvíjí.

Detailnější informace o nové verzi jsou jako vždy dostupné v poznámkách k vydání.

Přečtěte si také

3 odpovědi

  1. Lukáš napsal(a) :

    Pokud vám v novém Firefoxu přestala fungovat předvolba browser.tabs.closeButtons, je to proto, že nějaký vývojář ji nepoužívá a tak se rozhodl, že ji nebudete používat ani vy. Firefox jde s každou verzí do větší a větší … zadnice. 🙁

  2. Pavel Cvrček napsal(a) :

    Díky za postřeh. Asi to nebude úplně frekventovaná předvolba, ale určitě to bude stát za zprávičku na toto téma. Co koukám, zájemci mohou využít rozšíření Classic Theme Restorer (https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/classicthemerestorer/), případně pro jedno specifické nastavení i https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/no-close-buttons/.

  3. MaofKO napsal(a) :

    Mne tlačítka nezmizli. Asi to bude skôr nejaký bug.