Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 31 s rozšířenou podporou

Mozilla dnes vydala Firefox 31, který je po více než půl roce další verzí, která vychází taktéž ve variantě s rozšířenou podporou (ESR). Ta je nově dostupná i pro Firefox pro Android, který touto verzí končí s podporou Androidu 2.2. Nová verze Firefoxu přináší například podporu kontroly stahovaných souborů proti seznamu známého malware.

Zajímavá je podpora nové HTTP hlavičky Prefer:Safe, která je posílána na server, pokud je ve Windows či Mac OS X zapnuta funkce Rodičovské ochrany (Parental Control). Server na tuto hlavičku může reagovat a neposílat zpět obsah, který by mohl být v rozporu s cílem této funkce. Tato funkce se v prohlížeči nikde nezapíná, záleží čistě na tom, zda je aktivována v systému. A není určitě bez zajímavosti, že ji podporuje nově i Internet Explorer.

Mezi další novinky se řadí například přidané vyhledávací pole na stránku nového panelu.

Vyhledávání na novém panelu Firefoxu

Nástroje pro vývojáře nově obsahují Add-on Debugger, Canvas Debugger či kapátko na snímání barev ze stránky. Vylepšení se dočkaly i existující nástroje, takže je nově zahrnut vylepšený editor kódu, upravitelný box model či několik vylepšení v konzoli.

V této souvislosti Mozilla oznámila dostupnost prvních komerčních her portovaných z desktopu pro web. To vše je možné díky technologiím jako jsou Emscripten či asm.js, které Mozilla vyvíjí.

Detailnější informace o nové verzi jsou jako vždy dostupné v poznámkách k vydání.

3 komentářů k článku “Vyšel Firefox 31 s rozšířenou podporou”

  1. Lukáš napsal(a)

    Pokud vám v novém Firefoxu přestala fungovat předvolba browser.tabs.closeButtons, je to proto, že nějaký vývojář ji nepoužívá a tak se rozhodl, že ji nebudete používat ani vy. Firefox jde s každou verzí do větší a větší … zadnice. 🙁

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Díky za postřeh. Asi to nebude úplně frekventovaná předvolba, ale určitě to bude stát za zprávičku na toto téma. Co koukám, zájemci mohou využít rozšíření Classic Theme Restorer (https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/classicthemerestorer/), případně pro jedno specifické nastavení i https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/no-close-buttons/.

  3. MaofKO napsal(a)

    Mne tlačítka nezmizli. Asi to bude skôr nejaký bug.