Rubriky: Mozilla

Vyšel K-Meleon 1.6 Beta s několika novinkami

O webovém prohlížeči K-Meleon nebylo delší čas slyšet. Poslední minoritní aktualizace řady 1.5 vyšla sice letos v březnu, ale poslední „velká verze“ je již více než 2 roky stará. Nyní však vyšla verze 1.6 Beta, která přináší několik novinek. Není jich však zas až tolik.

V zásadě stojí za zmínku „pouze“ přidání podpory plného zvětšování stránky, několik nových předvoleb a hlavně povýšení na novější verzi vykreslovacího jádra Gecko. To je však povýšeno pouze na verzi 1.9.1, což odpovídá Firefoxu 3.5. Zamrzí, i když z pohledu běžného uživatele je to nepodstatná informace. K-Meleon nepatří mezi populární prohlížeče, ale pokud hledáte webový prohlížeč pro Windows a nemůžete si vybrat, můžete jej vyzkoušet.

Na rozdíl od Firefoxu není K-Meleon multiplatformní prohlížeč. Má však za sebou bohatou historii. První verze byla dostupná již v srpnu 2000 a zejména ze začátku byl prohlížeč považován za vhodnou alternativu k prohlížečům Mozilla (Mozilla Suite, Firefox) pro slabší počítače. V poslední době však projekt není navenek tolik aktivní.