Rubriky: Thunderbird

Vyšel Thunderbird 31

Tento týden v úterý nevyšla pouze nová verze Firefoxu, ale po více než půl roce vyšla i nová verze poštovního klientu Mozilla Thunderbird. Ačkoliv by se podle poznámek k vydání mohlo zdát, že v zásadě není nic nového, pak zdání klame. Jak je totiž zmiňováno v Bugzille, vývojáři totiž většinou opomíjejí u realizovaných změň uvádět, že se o nich má napsat do poznámek k vydání. Bohužel však i přehled všech změn odkazuje na předchozí verzi a oficiální blog o nové verzi mlčí.

Opomenuty tak zůstaly vizuální úpravy okna pro psaní nového e-mailu pro Windows a Mac OS X, podpora hardwarové akcelerace, úpravy u vyhledávání či vylepšení detekce podvodných zpráv. Spolu s Thunderbirdem 31 vyšla i nová verze kalendářového rozšíření Lightning a s ním související rozšíření pro integraci s Google Calendar.

2 komentářů k článku “Vyšel Thunderbird 31”

  1. Charla napsal(a)

    Na to že je to nová verze po půl roce, tak je těch změn žalostně málo, a to i přesto, že některé nejsou uvedeny v poznámkách. Některých dalších změn jsem si všiml, třeba lepšího filtrování vzdáleného obsahu. Ale co se vizuální změny okna s psaním nové zprávy týče, dle mého názoru je to spíš posun k horšímu. Dříve jsem měl okno a byly v něm vidět kolonky, které byly bílé. Nyní mají stejnou barvu jako okno, dokud do nich nepostavím kurzor. Takže splývají a občas by je člověk spíše hledal.

  2. Jirka napsal(a)

    Jsem rád, že se situace okolo Thunderbirdu trochu rozhýbala, Thunderbird je teď o hodně hezčí, rychlejší a stabilnější. Jen jsem nějak nezaregistroval pokrok v Instant Messagingu (IM), na který se těším již léta.