Rubriky: Firefox

Výsledky upozorňování Firefoxu 3.5.3 na starou verzi Flashe

Někteří z vás patrně zaregistrovali, že nedávno uvolněný Firefox 3.5.3 na stránce, která se zobrazí při prvním spuštění po aktualizaci, zobrazoval varování před starou verzí Flashe. Není totiž žádným tajemstvím, že neaktualizované zásuvné moduly dnes představují velké bezpečností riziko. Flash je pak v tomto případě největším rizikem. Uživatelům, kteří mají nainstalovánu jeho starou verzi, u které jsou známy bezpečnostní chyby, se o tom při aktualizaci Firefoxu na verzi 3.5.3 zobrazilo varování.

Výsledky tohoto pokusu jsou zajímavé. Mozilla Corporation zaznamenala hned 8 miliónů klepnutí na odkaz informující, že uživatel má nainstalovánu starou verzi Flashe a měl by aktualizovat. Číslo pochopitelně neznamená, že je nyní o 8 miliónů starých verzí Flashe méně, ale minimálně to svědčí o tom, že podobné upozorňování má svůj význam.

Firefox 3.6 by měl na neaktuální zásuvné moduly (pluginy) upozorňovat přímo ve Správci doplňků a Mozilla Corporation též chystá samostatnou stránku na webu Mozilla.com, kde si budou moci uživatelé otestovat aktuálnost nejčastěji používaných zásuvných modulů a případně sjednat nápravu.

Ukázka připravované stránky pro kontrolu aktuálnosti zásuvných modulů

7 komentářů k článku “Výsledky upozorňování Firefoxu 3.5.3 na starou verzi Flashe”

 1. Petr Krčmář napsal(a)

  Dá se to nějak vyvolat dodatečně? Něco jako about:…?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Nejsem si úplně jist, ale myslím, že jde o tuto stránku:
  http://cs.www.mozilla.com/cs/firefox/3.5.3/firstrun/

 3. Petr Krčmář napsal(a)

  [2] Na té stránce nejsou k vidění výše uvedené kontroly doplňků. To nebude ono.

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [3] Výše uvedená kontrola je připravovaná samostatná stránka (viz zprávička), která bude dostupná tak v listopadu. Jinak máš ale pravdu. Stránka, na které probíhá kontrola, je následující:
  http://cs.www.mozilla.com/cs/firefox/3.5.3/whatsnew/

 5. Mr.Henky napsal(a)

  OT: Môže mi niekto vysvetliť, prečo je na FTPčku Mozilly k dispozícii prvý build verzie 3.6 Alpha 2, keď ďalšia verzia mala byť Beta 1?

  Ďakujem za vysvetlenie.

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  [5] Patrně to bude tím, že po vydání verze Firefoxu se automaticky zvýší verze „o jedničku“ (v tomto případě u alfa verze). Příští verze Firefoxu 3.6 má být skutečně Beta 1.

 7. Luděk Janča napsal(a)

  Jsem si říkal, že s mojí verzí 10 jsem v klidu, ale opak byl pravdou.
  „Seřvalo“ mě to jak malého kluka 🙂