Rubriky: Firefox

Vývojová verze Firefoxu 9 výrazně zrychlila JavaScript

Ne každá novinka ve Firefoxu musí být na první pohled viditelná. Řada z vás, kteří používáte vývojové verze (nightly), tak nemusela zaregistrovat, že se tento týden dostaly do vývojové verze výraznější úpravy vykonávání JavaScriptu, které jej výrazně zrychlily. V závislosti na JavaScriptovém testu se vykonávání zrychlilo až o 25 – 30 % (v závislosti na platformě), což není málo.

Začleňování a ladění úprav, na kterých s pracovalo několik měsíců, navíc ještě neskončilo. Průběžné rozdíly můžete sledovat v grafech, kde si můžete porovnat původní podobu (Mozilla Firefox (TM+JM)) a novou (Mozilla Firefox (TypeInference)). Za zmínku určitě stojí, že dalších výrazných úprav se dočkáme v následujících týdnech.

Výsledky testů je samozřejmě nutné jako vždy brát s rezervou, protože nemají vždy vypovídající hodnotu vzhledem k reálným webovým aplikacím. Ukazují ale trend, který je potěšující. Je dobré též připomenout, že JavaScript pohání i velkou část samotného Firefoxu, takže i když zrovna nepoužíváte aplikace hodně stavících na JavaScriptu, jsou tyto úpravy přínosné i pro vás.

Jeden komentář k článku “Vývojová verze Firefoxu 9 výrazně zrychlila JavaScript”

  1. Radim napsal(a)

    Vsichni rikaji jaky je Firefox pomaly. To je ted nejaka nova moda. Je pravda ze lidi odchazeji k chrome. Mne nainstalovani Firefox 6 vyrazne zrychlilo prohlizeni. Je to rozhodne ted rychly uz dostatecne. Vyrazne lepsi nez 4 a 5. Ja bych ted uz primarne rychlost nehonil.

    Co mne chybi jsou nahledy na panely jako ma Opera. Ted pouzivam panorama pro nahledy.

    Dobry by bylo kdyby se daly prehazovat okna v panorame. Otevru 2 okna v kazdem tam panorama a prehazim si mezi nema panely nebo skupiny panelu.

    Jeste by bylo dobry u pluginu kdyby vypisoval v detailech odkud se ten plugin nacita. Kdyz mi to nacita neco staryho z nejakeho zapomenuteho dll tak bych to rad smazal.