Rubriky: Mobily

Vyzkoušejte si Firefox OS pomocí Firefox OS Simulator

Na první telefon s Firefox OS si budeme muset ještě chvíli počkat, ale to nám určitě nemusí bránit v tom, abychom si vývojovou verzi Firefox OS vyzkoušeli. Vývojová verze nese označení Boot To Gecko, což je původní pojmenování projektu. Již nějaký čas jsou k dispozici vývojové verze určené pro běh na desktopu. Jejich cílem není nic jiného než systém ukázat a umožnit zájemců jeho snadné upravování.

Nyní je tu ale snazší možnost v podobě Firefox OS Simulator. Jedná se o rozšíření do Firefoxu, které do něj přidává spustitelnou podobu Firefox OS (Boot To Gecko). Z tohoto důvodu nepřekvapí, že velikost rozšíření je na Windows přibližně 64 MB. Nainstalovat si je lze z této adresy a mimo Windows je k dispozici i verze pro Mac OS X a Linux.

Po instalaci je odkaz na spuštění k dispozici v nabídce Vývoj webu. Po zvolení Firefox OS Simulator se otevře nový panel, na kterém máte po levé straně možnost simulátor spustit. K dispozici je též možnost uvést cesty k vyvíjeným webovým aplikacím pro Firefox OS a ty pak v simulátoru zkoušet. Pro verzi pro Windows ještě stojí za zmínku, že má prozatím občas problémy se stabilitou. Pády však ohrožují pouze simulátor, nikoliv samotný Firefox.

K samotnému zkoušení netřeba nic moc dalšího uvádět 🙂