Rubriky: Firefox

Firefox 18 zrychlí start aplikace o více než 20 %

Čas od času se zde zmíníme o nějakém zrychlení Firefoxu. V rámci projektu Snappy probíhají prakticky neustále a jejich přehled můžete sledovat v pravidelných příspěvcích. Dnes by bylo dobré vypíchnout zrychlení startu aplikace, ke kterému došlo ke konci vývoje Firefoxu 18. Dle měření díky posledním úpravám Firefox startuje o 20 -25 % rychleji, což je určitě hezké zlepšení.

Pokud vás snaha o zrychlování Firefoxu zajímá, doporučuji projekt Snappy sledovat. Pokud vás naopak zajímají novinky ohledně zlepšování využití paměti Firefoxu, pak je projekt MemShrink to, co hledáte. Zajímají vás novinky „na pozadí“ či novinky, o kterých zde nepíšeme? Máte možnost sledovat přehled úprav v buildech, co vychází každý den. Jako příklad lze uvést ten dnešní.

2 komentářů k článku “Firefox 18 zrychlí start aplikace o více než 20 %”

  1. Mysteria napsal(a)

    I když nepatřím mezi lidi, co soudí prohlížeč stylem, že startuje o 2 sekundy pomaleji a proto je horší, protože je to irelevantní, když ho spouštím jednou za měsíc (pak OS jenom hibernuju), tak je to jednoznačně zajímavější novinka než přidávání sociálních blbůstek a podobně, protože ty využije jenom pár lidí, kdežto tohle ocení opravdu každý. Jen tak dál.

  2. Kája napsal(a)

    já tuto novinku uvítám také. I když mám jiný styl práce. Startuji FF cca desetkrát za hodinu a je to opravdu co se startu týká výrazně nejpomalejší prohlížeč (a mám jen jeden doplněk). Na starším stroji je to přímo utrpení, nabíhá 10x déle než IE nebo Chrome.