Rubriky: Firefox

WebRender pro první uživatele

WebRender je jako součást projektu Servo snahou o využití moderního hardwaru, v tomto případě grafické karty, pro efektivnější a rychlejší zpracovávání a vykreslování webových stránek. V Nightly se zapíná pro první uživatele.

Co je WebRender jsem se snažil vysvětlit minulý rok na podzim. Už tehdy jsem ho používal, i když vykreslování ještě nebylo moc stabilní, občas bylo vidět pokažené stylování nebo dokonce zasekávání prohlížeče. Dílem proto, že Linux a můj hardware byl v tu dobu podporovaný asi nejhůře ze všech. S přimhouřením oka se ale dal používat a situace se od té doby hodně zlepšila. Mozilla už WebRender vyladila natolik, že ho povoluje pro první uživatele v Nightly.

Zatím se WebRender v rámci studie zapne polovině uživatelů Nightly 63, kteří používají Windows 10 a mají GPU od firmy nVidia. Data od druhé poloviny budou sloužit pro kontrolu a porovnání. Celá studie potrvá dva týdny a podle nasbíraných dat a výsledků Mozilla rozhodne, jaké budou další kroky. Pokud bude WebRender dostatečně stabilní, mohl by se povolit pro všechny uživatele Nightly.

Pokud Nightly používáte a chcete si WebRender zapnout, třeba i na jiném systému nebo hardwaru, můžete v about:config změnit předvolbu gfx.webrender.all na true, a Nightly restartovat.