Firefox můžete integrovat s časovou osou, bude také respektovat vzhled Windows 10

Firefox 63 bude respektovat nastavení tmavého vzhledu Windows 10. A pomocí doplňku můžete Firefox už teď integrovat s funkcí časové osy ve Windows 10.

Podpora časové osy

Časová osa (timeline) je funkcí Windows 10, která umožňuje aplikacím zobrazovat vybrané akce, v případě prohlížeče třeba přehraná videa nebo uložená záložky, ke kterým se můžete rychle vrátit. Není bez zajímavost, že Mozilla zkoušela podobný koncept přímo ve Firefoxu, ale nakonec z něj sešlo. Microsoft ale něco podobného dotáhl až dokonce (přeci jen v rámci operačního systému to asi dává větší smysl), vše ale záleží na podpoře aplikací.

Podpora časové osy u Firefoxu oficiálně chybí, postarat se ale o ni může doplněk Windows Timeline Support. Po instalaci doplňku je ještě potřeba přihlásit se k účtu Miscrosoft, přes který se stránky z Firefoxu budou do časové osy synchronizovat.

Na ukázky a screenshoty se podívejte v článku Petra Urbana na Cnews.cz.

Nastavení tmavého vzhledu

Poslední finální verze Firefoxu výrazně vylepšila tmavý vzhled uživatelského rozhraní. Verze 63 (vyjde ke konci října), usnadní jeho zapínání. Pokud si změníte vzhled Windows 10 na tmavý, Firefox tuto změnu zaregistruje a nastaví u svůj vzhled na tmavý, stejně tak pří nastavení nějakého světlejšího tématu.

Zdroje: Cnews.cz, gHacks, gHacks

Jeden komentář k článku “Firefox můžete integrovat s časovou osou, bude také respektovat vzhled Windows 10”

  1. Václav Klaus. napsal(a)

    Kravina. Microsoft se s tím Windows 10 točí v kolečku jak křeček.