Rubriky: Firefox

Z adresního řádku Firefoxu zmizí ikonka webu (favicon)

V dnešní vývojové verzi Firefoxu si můžete povšimnout upravené levé části adresního řádku. Informace o identifikaci webu má novou podobu a z adresního řádku zmizela ikonka webu (favicon). Ta je nově umístěna „pouze“ v hlavičce panelu.

Adresní řádek Firefoxu

Adresní řádek Firefoxu

Adresní řádek Firefoxu

11 komentářů k článku “Z adresního řádku Firefoxu zmizí ikonka webu (favicon)”

 1. Jirka napsal(a)

  Nějak mi uniká smysl. Snad jedině, že by chtěli ušetřit pár pixelů místa. Ale proč tam teda dali custom ikonu Země? Já když rozkliknu adresní řádek, tak se orientuju podle těch ikonek, to mi bude chybět. Snad tahle funkce půjde vypnout.

 2. Lucas napsal(a)

  To je fakt super, super… iconu RSS si musím přidat pomocí pluginu, teď ještě hledat do budoucna další doplněk co mi tam nechá faviconu.

 3. Jaramat napsal(a)

  Doufám, že půjde vrátit přes about:config!!

 4. Menty napsal(a)

  Já zde trochu shledávám podobnost s Chrome, ten tam má taky ikonu Země. Každopdáně ale mě osobně je to asi jedno, i když graficky byly lepší ty favicons, to je pravda.

  Jinak doufám že Mozilla trochu zamaká. Teď jsem si stáhl release verzi FF 12 a zatím moc změn jsem tam nenašel. Možná trochu rychlejší a asi si bere míň RAM, každopádně tohle je subjektivní. Škoda že se do FF 12 nedostalo to doplňování adres v adresním řádku (lze to zapnout manuálně už teď) nebo třeba ty oblíbené stránky po rozkliknutí nového panelu. Tak příště.

 5. Mysteria napsal(a)

  Tenhle krok se mi nelíbí. Byl jsem taky zvyklý orientovat se podle ikonek.

 6. josefec napsal(a)

  Hm, to jako zmizí i z Awesomebaru všechny ikonky stránek? Taky nechápu smysl.

 7. Stanislav Marek napsal(a)

  [1] pokud se dobře koukám, tak favicony po rozkliknutí adresního řádku nezmizely, pořád se podle toho dá orientovat. Zmizela jen ta přímo v adresním řádku s url aktuálního panelu.

 8. Tinny napsal(a)

  ahoj. A co když mám nastaveno, aby se nezobrazovaly panely(vyškrtlá volba [] Vždy zobrazovat lištu s panely; projeví se když je jen jeden panel)? Pak jako favicon vůbec neuvidím? K čemu je to dobré, mám lištu s adresovým řádkem dlouhou tak, že většina adres zavere tak půlku nebo méně. A ušetří se 16 px? Půjde to vypnout?

 9. Stanislav Marek napsal(a)

  Ahoj Tinny, zkusil jsem to, bohužel je to tak, jak píšeš. Snad na tom ještě zamakají, asi je nenapadlo řešit chování v jiném než výchozím nastavení.. Pixely se neušetří, místo favicony je tam obrázek planety nebo zámeček.

  Zamýšleno je to asi pro jednodušší orientaci mezi zabezpečeným (zámeček) a nezabezpečeným (planetka) spojením. Zmizí tak ta obrovská zelená věc, co se zobrazovala u https://. Na mobilních zařízeních to má smysl, přehlednost na PC to ale asi nezlepší.

 10. Michal napsal(a)

  Favicony stále ostávajú v taboch, doteraz boli duplicitne aj v tabe, aj v adresnom riadku. Pozerám si to v Aurore a nevidím na tom nič zlé, takisto RSS button chýba iba pokročilým používateľom, ktorí si ho ale vedia rýchlo a ľahko pridať naspäť a bez akýchkoľvek rozšírení (napr. v Chrome je na toto potrebné nainštalovať rozšírenie), zatiaľčo väčšine ľudí je nanič, takže podľa mňa je to zbytočná kritika kvôli maličkostiam. 😉

 11. Tinny napsal(a)

  Michal: je to maličkost.. nevím proč to tedy mění. A co když nemám ten TAB?