Rubriky: Firefox

Zahrejte si hry ze soutěže Mozilla Labs Gaming

Na podzim 2010 vyhlásila Mozilla Labs soutěž o nejlepší hru postavenou na otevřených webových technologiích (jako např. HTML5 či JavaScript). Soutěž byla vyhlášena o zajímavé ceny a to hned v několika kategoriích. Přihlášky do soutěže již byly ukončeny a byl zveřejněn seznam všech nominovaných her.

Můžete se nejenom bavit (a možná i inspirovat) skvělou zábavností mnoha z těchto her, ale samozřejmě jste vítáni pro hry, které si získají vaši pozornost, i hlasovat. Jediné, co pro hlasování potřebujete, je registrace na webu mozillalabs.com. Některé hry k funkčnosti vyžadují Firefox 4, takže Firefox 3.6 nemusí být dostatečný.

Všechny hry využívají samozřejmě JavaScript (z knihoven je nejpopulárnější jQuery). Z ostatních technologií je pak nejvíce využíván Canvas a HTML5 Audio. O něco méně projektů používá WebGL či SVG, ale mnohé z přihlášených her si vystačí s pouhým HTML a CSS. Ačkoliv já už svých TopTen samozřejmě našel, nebudu zde žádné konkrétní tituly uvádět, abych neohrozil objektivitu hlasování.

Jeden trend je ze zveřejněného seznamu zřejmý: první polovinu obsazují starší/jednodušší nebo dlouhodobě provozované projekty, zatímco teprve v závěru soutěže se nominovali ti, kteří připravovali něco extra (nového) právě pro tuto soutěž! Přeji všem skvělou zábavu.

Zprávičku sepsal Marek Raida. Děkujeme!