Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 4 Beta 9 s panely v hlavičce okna

Mozilla včera večer vydala Firefox 4.0 Beta 9. Z novinek zaregistrujete zejména umístění panelů v hlavičce okna, ale neméně zajímavé jsou též úpravy práce se záložkami a historií, které zlepšují výkon. Detailní přehled několika set úprav, které byly realizovány od předchozí betaverze, naleznete na samostatné stránce.

Blog Mozilla Hacks pak přináší přehledový příspěvek, který shrnuje novinky pro vývojáře, které ve Firefoxu 4 oproti verzi 3.6 naleznete. Kromě velkého důrazu na zlepšení výkonu jsou zmiňovány novinky jako je WebGL, nový HTML5 parser či novinky v podpoře HTML5, CSS či JavaScriptu.

Firefox 4 Beta 9 si můžete volně stáhnout včetně české verze. Pokud se vám něco na novém Firefoxu líbí či nelíbí, neváhejte poslat svou reakci pomocí tlačítka Zpětná vazba, které naleznete na pravé straně hlavní lišty aplikace.

13 komentářů k článku “Vyšel Firefox 4 Beta 9 s panely v hlavičce okna”

 1. Marvin napsal(a)

  Je to už 9. beta ale fonty jsou při zapnuté HW akceleraci pořád stejně rozmazané. Uvidíme jestli s tím něco ještě udělají, jinak to není na dlouhodobé používání, protože po chvíli z toho začnou bolet oči.

 2. Edds napsal(a)

  [1] V 10.(poslednej) bete to uz bude fixed – https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=622482 V prilohach tohto bugu je aj obrazok https://bug622482.bugzilla.mozilla.org/attachment.cgi?id=503337 ako by to malo vyzerat 🙂

 3. Michal Stanke napsal(a)

  [1] Já s tím od sedmé bety nemám takový problém a osmá už byla v pohodě. Reinstaloval jsem pokaždé celý Firefox a rozdíl s akcelerací a bez ní prakticky není. Používám W764bit a ATI HD4200.

 4. Comby napsal(a)

  Škoda, že zobrazenie panelov/kariet v hlavičke okna funguje len pri maximalizovanom okne. Na 24 palcovom 1080p monitore maximalizované okno nevyzerá dobre (pre mňa je veľmi široké).

 5. Niky napsal(a)

  Nekde nejak odstranit to tlacitko Zpetna vazba? Kdyz edituju ikonky a pretahnu ho pryc, po ukonceni vsech oken firefoxu a spusteni je tam zpet.

 6. Michal Stanke napsal(a)

  [4] Něco takového by mohlo jít udělat pomocí userChrome.css. V betě 8, kdy jsem měl panely posunuty do záhlaví právě přes userChrome.css, tam zůstávaly pořád. Ale nevím, jak rozlišit zmenšené a maximalizované okno.

 7. Michal Stanke napsal(a)

  Jestli se trochu vyznáte v CSS, můžete se odpíchnout od tohodle:
  #navigator-toolbox[tabsontop=“true“]
  #TabsToolbar {margin: -22px 102px 0px 94px !important;}
  —–
  Zadejte adresu about:support a dejte Otevřít složku. Tam najdete složku chrome a v ní userChrome.css nebo jeho ukázku. Pokud je tam ukázka, přejmenujte ji na userChrome.css a vložte do ní až úplně na konec výše uvedený kód (v obyč poznámkovém bloku). Po uložení, vypnutí a zapnutí Firefoxu byste měl mít pří zmenšeném okně panely v hlavičce. Ale při maximalizování se vzhled rozhodí-to by se muselo doladit. Taky pokud zobrazujete nabídku pomocí Altu, tak to nebude fungovat.
  —–
  Jen pro vysvětlení hodnoty okraje margin jsou: shora zprava zdola zleva, kdybyste si to chtěl trochu posunout, protože takhle to okno není moc za co chytit.

 8. Edds napsal(a)

  [5] Ide, v doplnkoch zakaz addon feedback.

 9. Stanislav Marek napsal(a)

  [7] Zkusím ještě doplnit:

  #main-window[sizemode=“maximized“][tabsontop=“true“]

  to se změní na

  #main-window[tabsontop=“true“]

  a pak by to mělo fungovat. Ruku do ohně za to ale nedám.

  Ještě by se to teoreticky mohlo dát takto

  #main-window[tabsontop=“true“]:not([sizemode=“maximized“])

  ale tím jsem si jist ještě míň..

  Doporučil bych hledat na userstyles.org a nebo, pokud má člověk čas a chce se mu to hledat, mrknout na https://developer.mozilla.org/en/Creating_a_Skin_for_Firefox%2F%2FGetting_Started na návod, jak se dostat ke stylům defaultního vzhledu Firefoxu a najít si to tam.

 10. nemam napsal(a)

  Tak ta synchronizace me docela zklamala. Proste k tomu potrebuji ten kod. Ten je mi ale k nicemu, kdyz druhe PC mam nekde uplne jinde. Proboha, proc to nemuze fungovat jako u Google? Zadam jmeno/heslo a jsem tam?

 11. alex napsal(a)

  no průser je, že v této verzi nefunguje javascript.self.close (zavření okna s obrázkem)!!

 12. Michal Stanke napsal(a)

  [9] Dobré, tolik se nevyznám (pozn.:sizemod).
  Na základě toho jsem úspěšně odzkoušel následující:
  #main-window[tabsontop=“true“]:not([sizemode=“maximized“]) #navigator-toolbox[tabsontop=“true“]
  #TabsToolbar {margin: -22px 102px 0px 94px !important;}
  —–
  Hodnoty (2 a 4) margin 102px a 94px by šli snížit, ale pak by okno při velkém množství panelů opravdu nebylo za co chytit.

 13. Jarek napsal(a)

  Už to tady někde je, ale kdyby to někdo hledal: jestli se divíte, kdeže jsou ty panely v hlavičce okna, musíte

  1. přesunout panely nad adresní řádek:
  kliknout vedle panelů > zaškrtnout Panely navrchu

  2. vypnout hlavní menu:
  Zobrazení > Nástrojové lišty > odškrtnout Hlavní nabídka