Stáhnout Firefox (download)

Firefox 42.0 je oficiálně dostupný pro Windows XP SP2 a vyšší, Linux a Mac OS X. Bližší informace jsou dostupné na stránce systémové požadavky.

Kam po stažení? Sledujte nás na Twitteru nebo Facebooku.

Bližší informace o aktuální verzi naleznete v poznámkách k vydání pro desktop nebo pro Android.

Další verze Firefoxu

  • Firefox 42.0 pro Windows (64-bit) (pro 64-bitovou verzi nejsou dostupné zásuvné moduly jako je Silverlight apod. a některé stránky tak nemusí fungovat – pro běžné používání doporučujeme stahovat běžnou verzi pro Windows výše)
  • Firefox Beta 43.0b6 nabízí k vyzkoušení chystané novinky v téměř stabilním provedení.
  • Firefox 38.4.0esr s rozšířenou podporou pro firmy.
  • Pokud máte zájem o anglickou či jinou jazykovou verzi, můžete si ji taktéž stáhnout z webu Mozilla.org.

Portable Firefox a jazykový balíček

Firefox je též dostupný v tzv. portable verzi tj. verzi, která se nemusí instalovat a je uzpůsobená pro běh na Flash discích.

Pro případ, kdy potřebujete počeštit anglickou verzi Firefoxu, si můžete stáhnout samostatný lokalizační balíček. Pro snadné přepínání lokalizací si nainstalujte rozšíření Locale Switcher. Případně po instalaci lokalizace změňte na konfigurační stránce about:config hodnotu předvolby general.useragent.locale na cs. Na ukázku instalace jazykového balíčku se můžete podívat na YouTube nebo si přečíst český návod.

Přidání dalších funkcí

Funkce Firefoxu si můžete rozšířit pomocí řady doplňků, jako jsou rozšíření, motivy vzhledu či vyhledávací moduly. Firefox vám poté může pomáhat s blokováním reklamy, nabízet předpovědi počasí či televizní program.

Některé webové stránky mohou ke svému zobrazení vyžadovat zásuvné moduly (pluginy).