Stáhnout Firefox (download)

Firefox 40.0.3 je oficiálně dostupný pro Windows XP SP2 a vyšší, Linux a Mac OS X. Bližší informace jsou dostupné na stránce systémové požadavky.

Bližší informace o aktuální verzi naleznete v poznámkách k vydání.

Firefox pro mobilní zařízení

Firefox je též k dispozici pro mobilní zařízení. Aktuální verze je k dispozici pro Android.

Bližší informace o mobilním Firefoxu pro Android naleznete v poznámkách k vydání.

Portable Firefox

Firefox je též dostupný v tzv. portable verzi tj. verzi, která se nemusí instalovat a je uzpůsobená pro běh na Flash discích. Přenosný Firefox si lze stáhnout ze serveru PortableApps.com i v češtině.

Samostatný jazykový balíček

Pro případ, kdy potřebujete počeštit anglickou verzi Firefoxu, si můžete stáhnout samostatný lokalizační balíček. Pro snadné přepínání lokalizací si nainstalujte rozšíření Locale Switcher. Případně po instalaci lokalizace změňte na konfigurační stránce about:config hodnotu předvolby general.useragent.locale na cs. Na ukázku instalace jazykového balíčku se můžete podívat na YouTube nebo si přečíst český návod.

Přidání dalších funkcí

Funkce Firefoxu si můžete rozšířit pomocí řady doplňků, jako jsou rozšíření, motivy vzhledu či vyhledávací moduly. Firefox vám poté může pomáhat s blokováním reklamy, nabízet předpovědi počasí či televizní program.

Populární zásuvné moduly (pluginy)

Některé webové stránky mohou ke svému zobrazení vyžadovat zásuvné moduly (pluginy). Zde jsou odkazy ke stažení těch nejpopulárnějších:

Bližší informace týkající se zásuvných modulů naleznete na stránce o zásuvných modulech.