Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Vyšel Firefox 4.0 Beta 1 s řadou novinek

Před začátkem Mozilla Summitu 2010 Mozilla uvolnila Firefox 4.0 Beta 1. Novinek je nezvykle hodně a o jednotlivých z nich jsme zde průběžně psali. Mezi nejvýraznější patří úpravy grafického rozhraní prohlížeče, kde ve Windows Vista/7 došlo k nahrazení hlavní nabídky jednotným tlačítkem. Mimo to je ve výchozím nastavení lišta s panely nad adresním řádkem, Firefox obsahuje nový Správce doplňků či možnost snadného přepnutí do otevřeného panelu pomocí adresního řádku.

Bližší informace jsou jako vždy dostupné v poznámkách k vydání, mimo to je k dispozici i stránka s ukázkami a pro vývojáře je k dispozici tabulka s přehledem nově podporovaných technologií. Firefox 4.0 Beta 1 si jako vždy můžete volně stáhnout. První betaverze je dostupná pouze v angličtině a připomínáme, že vaše oblíbené doplňky nemusí fungovat korektně.

Alex Faaborg, který má v Mozille na starosti návrh uživatelského rozhraní, pro vás připravil video, v kterém představuje hlavní změny uživatelského rozhraní první betaverze. Jak správně zmiňuje, nejsou změny zdaleka finální a řada novinek teprve přijde na řadu. Ty existující budou dále upravovány a to i na základě reakce uživatelů.

Firefox 4.0 obsahuje od první betaverze na hlavní liště nové feedback tlačítko, pomocí něhož se můžete vyjádřit, zda se vám nový Firefox líbí či ne. Máte tak možnost ovlivnit jeho budoucí podobu.

Přečtěte si také


Zobrazit komentáře