Rubriky: Firefox

AdBlock Plus umožní snadno povolit nerušivé reklamy

Wladimir Palant, autor populárního doplňku AdBlock Plus, přijde s verzí 2.0 se zajímavou novinkou. V rámci ní ve výchozím nastavení povolí zobrazování reklamy, které jsou vzhledem k uživateli nerušivé. Rozšíření AdBlock Plus je zejména o blokování reklamy, ale jak autor uvádí, jen 25 % uživatelů rozšíření chce blokovat všechnu reklamu, zbytek by rád blokoval jen tu rušivou.

Ačkoliv nejsou zatím definována konečná pravidla pro nerušivou reklamu, uvádí, že by měla být bez animací, zvuku… a neměla by každopádně uživatele cíleně rušit. Detekce nerušivých reklam je prakticky nemožná, a proto jde autor cestou smlouvami s jednotlivými inzertními sítěmi. Pokud přistoupí na pravidla, nebudou ve výchozím nastavení blokována.

A co pokud uživatel chce blokovat všechnu reklamu? Takový uživatel si bude moci jednoduše odškrtnout volbu Allow non-intrusive advertising v nabídce Filter Preferences. Celkově jde však o sympatický přístup k webům, které na příjmech z reklamy závisí a přitom při jejím zobrazování nepoužívají rušivé prvky.

2 komentářů k článku “AdBlock Plus umožní snadno povolit nerušivé reklamy”

 1. Pavel Vlček napsal(a)

  Pomóóóć!

  Chci vypnout Addblock plus, protože nejdou některá videa. Např. manželce nejde výměna manželek. Ale nejde to vypnout. Co dělat?

  Díky za radu. P. Vlček

  1. Tomáš Zelina napsal(a)

   Můžete zkusit doplněk odinstalovat a místo něj nainstalovat uBlock Origin, který podle odezvy ostatních poslední dobou funguje lépe než zmíněný AdBlock.

   Případně také můžete zkusit kontaktovat podporu fórum podpory AdBlocku, kde vám určitě poradí lépe než zde.

   S pozdravem
   Tomáš Zelina