AdBlock Plus umožní snadno povolit nerušivé reklamy

Wladimir Palant, autor populárního doplňku AdBlock Plus, přijde s verzí 2.0 se zajímavou novinkou. V rámci ní ve výchozím nastavení povolí zobrazování reklamy, které jsou vzhledem k uživateli nerušivé. Rozšíření AdBlock Plus je zejména o blokování reklamy, ale jak autor uvádí, jen 25 % uživatelů rozšíření chce blokovat všechnu reklamu, zbytek by rád blokoval jen tu rušivou.

Ačkoliv nejsou zatím definována konečná pravidla pro nerušivou reklamu, uvádí, že by měla být bez animací, zvuku… a neměla by každopádně uživatele cíleně rušit. Detekce nerušivých reklam je prakticky nemožná, a proto jde autor cestou smlouvami s jednotlivými inzertními sítěmi. Pokud přistoupí na pravidla, nebudou ve výchozím nastavení blokována.

A co pokud uživatel chce blokovat všechnu reklamu? Takový uživatel si bude moci jednoduše odškrtnout volbu Allow non-intrusive advertising v nabídce Filter Preferences. Celkově jde však o sympatický přístup k webům, které na příjmech z reklamy závisí a přitom při jejím zobrazování nepoužívají rušivé prvky.

Přečtěte si také

Zatím žádné odpovědi

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *