Rubriky: Firefox

Mozilla představila katalog a obchod s aplikacemi

Mozilla dnes představila připravovaný katalog a obchod s webovými aplikacemi. Je to další střípek do mozaiky iniciativy Mozilly v oblasti otevřených webových aplikací založených na HTML5 a běžících na libovolném zařízení či operačním systému. Jak známo, aplikace jsou dnes úzce svázány s konkrétním operačním systémem či zařízením a Mozilla by to ráda pomocí HTML5 změnila.

Aplikace postavené na HTML dnes již nejsou pouhé obohacené statické stránky, ale jsou to „plnohodnotné“ aplikace, které dokáží běžet offline či přistupovat k API zařízení. Zatímco před pár lety byla zařízení s aplikacemi postavenými nad HTML utopií, dnes se stávají realitou.

Mozilla dnes spustila Mozilla Labs Apps Developer Preview, což je web, kde si můžete vyzkoušet přidání webové aplikace a podívat se, jak ji budete moci případně i prodávat. Prozatím je dostupný pro prvních 3000 zájemců. Na Mozilla Developer Network je pak k dispozici celá nová sekce s dokumentací. Pokud si chcete vyzkoušet správu aplikací přímo ve Firefoxu, nainstalujte si experimentální doplněk (k dispozici i pro Android).

Mozilla Labs Apps Developer Preview je od pohledu podobný serveru Doplňky Mozilly a bude k dispozici i v české verzi. Ve finální podobě by se měl objevit v průběhu příštího roku. V témže roce se patrně setkáme i s užší integrací s Firefoxem.

Jeden komentář k článku “Mozilla představila katalog a obchod s aplikacemi”

  1. Jozef Dírer napsal(a)

    Pošlite mi prosím podrobný popis ako si mam zaregistrovať u Vás stránku pre podnikanie z ubytovaním
    stranku si chcem vytvárať a aktualizovať sám. ďakujem