Rubriky: Firefox

Aktivace zásuvných modulů na vyžádání je nyní ve Firefoxu konfigurovatelná

Před pár dny se ve Firefoxu objevila možnost aktivace zásuvných modulů na vyžádání. Tato funkce zajišťuje, že všechny zásuvné moduly na zobrazených webových stránkách budou neaktivní do té doby, než na ně klepnete. Jedná se například o Flash, Silverlight či Java applety. Funkce není ve výchozím nastavení aktivní, ale do budoucna se dá předpokládat, že se stane výchozí pro neznámé zásuvné moduly či pro ty, u kterých jsou známé bezpečnostní problémy.

Řadu uživatelů funkce zaujala. Pro pohodlné používání však chyběla správa výjimek pro weby, u kterých chcete zásuvný modul vždy aktivovat (např. YouTube). Tato úprava se však nyní stala součástí vývojové verze a pravděpodobně se objeví spolu s aktivací zásuvných modulů na vyžádání ve Firefoxu 14.

Udělení výjimky pro trvalou aktivaci zásuvného modulu

Jeden komentář k článku “Aktivace zásuvných modulů na vyžádání je nyní ve Firefoxu konfigurovatelná”

  1. Michal napsal(a)

    Super, veľmi vítaný doplnok. 🙂 Ešte jedna vec mi oproti Chrome chýba, kde sa dá cez right-click a „Hide plug-in“ úpne skryť nejaký konkrétny embed element (veľmi potrebné napr. pri flashových reklamách ktoré prekrývajú obsah, ktorý chce používateľ vidieť, čo sa často stáva napr. na spravodajských stránkach).