Rubriky: Firefox

Aktualizace Firefoxu budou instalovány na pozadí

Ve vývojové verzi Firefoxu se objevila další větší novinka. Je jí instalace aktualizací na pozadí. Všichni uživatelé Firefoxu patrně znají dialog průběhu instalace aktualizace Firefoxu, který se čas od času objeví při spuštění Firefoxu. Ten již nebude vidět, protože se nově aktualizace vždy stáhnou a předpřipraví na pozadí. Při spuštění pak jen aktualizované soubory nahradí ty původní.

V současné době je instalace aktualizací na pozadí skryta za předvolbu app.update.stage.enabled na konfigurační stránce about:config, ale již se plánuje jejich aktivace pro výchozí nastavení. Pokud vše půjde dobře, setkáme se s aktualizacemi na pozadí ve Firefoxu 15.

7 komentářů k článku “Aktualizace Firefoxu budou instalovány na pozadí”

 1. daks napsal(a)

  Jak to asi bude probíhat v okamžiku, kdy uživatel nemá k podobné operaci dostatečná práva?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Konkrétněji nevím, ale podle mě to díky nainstalované aktualizační službě nebude problém ani u těchto uživatelů. Viz http://www.mozilla.cz/zpravicky/ve-firefoxu-se-zacinaji-objevovat-tiche-aktualizace/

 3. Alpin napsal(a)

  Rád bych se zeptal, zda-li tato funkce bude dostupná v nejbližší době i pro verzi Aurora, či nikoli. Děkuji 🙂

 4. Menty napsal(a)

  No, po 5. červnu postoupí Aurora do verze 15, takže by tato fce dostupná být měla.

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Není to tak jisté. Pokud se vývojáři rozhodnou, že tiché aktualizace ještě nejsou „dostatečně dobré“, pak je v Auroře vypnou a objeví se až s další verzí o 6 týdnů později. Nikde jsem ale nečetl, že by se tak mělo stát.

 6. Jaroslav Matura napsal(a)

  Doufám, že půjdou v nastavení vypnout. Aktuální verze Firefoxu si vždy hlídám, takže novou verzi nikdy nepropásnu. Navíc si rád kliknu. Plus ještě budu mít přehled, co v jaké verzi mám 🙂

 7. Alpin napsal(a)

  V nové Auroře 15 už to je, tak se těším na funkčnost : ))