Rubriky: Firefox

Aktualizace na Firefox 3.6 se začala aktivně nabízet

Jak jste si již někteří možná všimli, začala dnes Mozilla v rámci automatických aktualizací nabízet přechod na Firefox 3.6. Tato aktualizace byla dosud dostupná pouze pro uživatele Firefoxu 3.5, kteří o ni aktivně požádali tj. v nabídce Nápověda zvolili volbu Zkontrolovat aktualizace. Nyní se všem uživatelům Firefoxu 3.5 a 3.0 zobrazí okno s nabídkou na přechod (viz obrázek níže).

Dá se tak předpokládat, že se v dohledné době stane Firefox 3.6 dominantní verzí. V současné době stále u české varianty převažuje verze 3.5, kterou používá 62 % uživatelů Firefoxu. Aktualizace je pro všechny uživatele doporučena. Zvlášť uživatelé Firefoxu 3.0 by měli zvážit přechod, protože podpora této řady skončí na konci března, kdy vyjde poslední aktualizace v podobě verze 3.0.19. Firefox 3.5 bude i nadále podporován a to nejméně do srpna.

Pokud máte s přechodem na Firefox 3.6 jakékoliv problémy, neváhejte navštívit naše fórum podpory, kde vám řada zkušených uživatelů ráda poradí. Na řadu otázek naleznete odpovědi na stránkách podpory Firefoxu, kde je též k dispozici speciální článek, který se přechodu na Firefox 3.6 týká.

Dialog přechodu na Firefox 3.6

4 komentářů k článku “Aktualizace na Firefox 3.6 se začala aktivně nabízet”

 1. Marek napsal(a)

  No, hospodaření se systémovými prostředky je ale šílené. Po dlouhé době jsem musel po aktualizaci Firefoxu otevřít IE.

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Viz příspěvek. Pokud máš nějaký problém, navštiv fórum podpory.

 3. Charla napsal(a)

  [1] Já mám problém jen co se týče paměti, FireFox jí neuspokojivě uvolňuje. Když pustím čistou instanci tak mi sežere 80MB, po hodině brouzdání je to 200MB a i když poté uzavřu všechny panely tak to klesne jen na 170MB, takže nějakých 90 někde visí ve vzduchu – po restartování FX to klesne na těch 90.
  [2] Nejsem si jist zda tento problém může uživatel řešit na fóru, vypadá to spíš na obecný problém, který by měli řešit vývojáři

 4. v6ak napsal(a)

  [3] Ne vše musí být nutně memory leak (neříkám ale, že to není). Zvlášť pokud máš dost operační paměti, tak GC (Garbage collector* ) se může rozhodnout úklid odložit. Pokud jí máš málo, pak to asi bude chyba.

  *) Asi tam je generační: http://cs.wikipedia.org/wiki/Garbage_collector#Genera.C4.8Dn.C3.AD_algoritmus