Aktualizace na Firefox 3.6 se začala aktivně nabízet

Jak jste si již někteří možná všimli, začala dnes Mozilla v rámci automatických aktualizací nabízet přechod na Firefox 3.6. Tato aktualizace byla dosud dostupná pouze pro uživatele Firefoxu 3.5, kteří o ni aktivně požádali tj. v nabídce Nápověda zvolili volbu Zkontrolovat aktualizace. Nyní se všem uživatelům Firefoxu 3.5 a 3.0 zobrazí okno s nabídkou na přechod (viz obrázek níže).

Dá se tak předpokládat, že se v dohledné době stane Firefox 3.6 dominantní verzí. V současné době stále u české varianty převažuje verze 3.5, kterou používá 62 % uživatelů Firefoxu. Aktualizace je pro všechny uživatele doporučena. Zvlášť uživatelé Firefoxu 3.0 by měli zvážit přechod, protože podpora této řady skončí na konci března, kdy vyjde poslední aktualizace v podobě verze 3.0.19. Firefox 3.5 bude i nadále podporován a to nejméně do srpna.

Pokud máte s přechodem na Firefox 3.6 jakékoliv problémy, neváhejte navštívit naše fórum podpory, kde vám řada zkušených uživatelů ráda poradí. Na řadu otázek naleznete odpovědi na stránkách podpory Firefoxu, kde je též k dispozici speciální článek, který se přechodu na Firefox 3.6 týká.

Dialog přechodu na Firefox 3.6

Přečtěte si také

4 odpovědi

 1. Marek napsal(a) :

  No, hospodaření se systémovými prostředky je ale šílené. Po dlouhé době jsem musel po aktualizaci Firefoxu otevřít IE.

 2. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] Viz příspěvek. Pokud máš nějaký problém, navštiv fórum podpory.

 3. Charla napsal(a) :

  [1] Já mám problém jen co se týče paměti, FireFox jí neuspokojivě uvolňuje. Když pustím čistou instanci tak mi sežere 80MB, po hodině brouzdání je to 200MB a i když poté uzavřu všechny panely tak to klesne jen na 170MB, takže nějakých 90 někde visí ve vzduchu – po restartování FX to klesne na těch 90.
  [2] Nejsem si jist zda tento problém může uživatel řešit na fóru, vypadá to spíš na obecný problém, který by měli řešit vývojáři

 4. v6ak napsal(a) :

  [3] Ne vše musí být nutně memory leak (neříkám ale, že to není). Zvlášť pokud máš dost operační paměti, tak GC (Garbage collector* ) se může rozhodnout úklid odložit. Pokud jí máš málo, pak to asi bude chyba.

  *) Asi tam je generační: http://cs.wikipedia.org/wiki/Garbage_collector#Genera.C4.8Dn.C3.AD_algoritmus