Rubriky: Firefox

Aurora 7 redukuje paměťové nároky

Firefox 7 se tento týden překlopil do fáze alfaverze, se kterou se nyní můžete setkat ve vývojové větvi Aurora. Přehled hlavních novinek naleznete v blogu Future of Firefox, ty pro webové vývojáře jako již tradičně přináší blog Mozilla Hacks. O některých novinkách jsme se zde již zmiňovali, takže stručný přehled:

Velký prostor v novinkách je dáván nové grafické knihovně Azure, která se poprvé objeví právě ve Firefoxu 7. Jak se dříve zmiňoval u sebe v blogu vývojář Bas Schouten, přináší Azure zajímavé vylepšení výkonu u hardwarové akcelerace. Publikoval mimo jiné i následující graf, který ukazuje porovnání výkonu starší a nové grafické knihovny u několika testů.

Porovnání výkonu Cairo a Azure

Azure ve Firefoxu 7 je prvním krokem. Jak je uváděno, Azure je prozatím použito „pouze“ na hardwarovou akceleraci canvasu ve Windows Vista/7 tj. systémech s podporou Direct2D. V dalších verzích Firefoxu se podpora hardwarové akcelerace pomocí Azure rozšíří.

Neméně zajímavé jsou informace o snížení paměťové náročnosti vykonávání JavaScriptu. U některých uživatelů může být redukce využité paměti až o více než 30 %.

Pokud jste se rozhodli Auroru 7 vyzkoušet, můžete si jej volně stáhnout. Jako již tradičně je k dispozici i v české verzi.

2 komentářů k článku “Aurora 7 redukuje paměťové nároky”

  1. Shar napsal(a)

    Tyto přehledy novinek jsou dobrá věc. Při častějším vydávání verzí se to hodí. Jen tak dál… Akorát bych zrovna tady trochu upravil nadpis, aby tento přehled při pozdějším vyhledávání nezapadl.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Díky. Určitě ho zopakuji při psaní o finální verzi, takže myslím, že nezapadne.