Rubriky: Firefox

Firefox 7 znemožní skriptům měnit velikost oken prohlížeče

Jednou z funkcí, která je dostupná skrze JavaScript, je možnost změnit velikost okna webového prohlížeče. Tato funkce se vývojářům občas hodí (např. v souvislosti s vyskakovacími okny u některých aplikací), ale ve většině případů se jedná o funkci, která je zneužívána v neprospěch uživatele. Z tohoto důvodu prohlížeče často umožňují uživateli nastavovat, zda toto chování chce či nechce povolit.

Ve Firefoxu můžete toto chování konfigurovat v dialogu Možnosti, kde v sekci Obsah klepnete vedle volby Povolit JavaScript na tlačítko Rozšířené. V zobrazeném dialogu se jedná o předvolbu Přemisťovat nebo měnit velikost okna. Ve výchozím nastavení je tato funkčnost stránkám povolena.

Ve Firefoxu 7 dojde ke změně. Nově nebudou moci stránky měnit velikost oken prohlížeče, které otevřel uživatel, a to bez ohledu na výše zmíněnou předvolbu. Ta bude platná pouze na okna, která otevře samotná stránka.

4 komentářů k článku “Firefox 7 znemožní skriptům měnit velikost oken prohlížeče”

 1. Petr Novák napsal(a)

  No bezva. Takže Firefox bude ignorovat nastavení uživatele a bude chytřejší než on. Nechápu. Přesně tohle se často kritizuje u aplikací Microsoftu. Proč chce i Mozilla klesnout na tuto úroveň? Asi si už fakt najdu jiný prohlížeč, protože to co si vyvojáři Firefoxu dovolují, začíná překračovat únosné meze. A to jsem měl Firefox tak rád.

 2. lední brtník napsal(a)

  copak musí být všechny změny jen k horšímu?
  to nejde vrazit volbu do about:config?

 3. PL napsal(a)

  Velmi dobrá zpráva, není nic otravnějšího až když si okno dělá co chce. Ještě, kdyby tak šlo uživatelsky ovlivnit samovolné otvírání nových oken, respektive celého nového FF. Některé weby po vstupu na stránky a první kliknutí na něco otevřou okno nové (s reklamou), leč samostatné, takže to nejde odchytit AdBlockem. Navíc to dělají zcela náhodně, někdy hned někdy za 20 vteřin atd…

 4. Charla napsal(a)

  [1] Osobně používám TabMix+, kde jsem si nastavil, že je zakázáno otevírat nová okna, a že kdykoliv se o to něco pokusí tak se z okna má stát panel. a funguje to 🙂