Rubriky: Mozilla

Betaverze Postboxu 2 přináší zajímavé novinky

Poštovní klient Postbox, který je postaven na Thunderbirdu, asi netřeba dlouze představovat. Tento klient, za kterým stojí jeden z bývalých hlavních vývojářů Thunderbirdu, si za svou krátkou dobu existence získal slušnou popularitu. A to i přesto, že se jedná o placený produkt. Již nějaký čas je vyvíjena verze 2, která byla nově představena v blogu společnosti, která za Postboxem stojí. Novinek je hodně a stojí rozhodně za povšimnutí.

V současné době je k dispozici již čtvrtá betaverze a přehled dosavadních novinek je dostupný na samostatné stránce. Novinky jako možnost mít společné složky jako Doručená pošta pro více účtů či upozorňování na přílohu, kterou jste zapomněli ke zprávě přiložit, již znáte z Thunderbirdu. Vývojáři Postboxu ale nově přidali funkce jako je odesílání zpráv na pozadí, rychlé přesouvání pošty do jiné složky pomocí klávesové zkratky či možnost rychlé odpovědi na zprávu bez nutnosti otevírat pro odpověď nové okno.

Tím však novinky nekončí. Při psaní nové zprávy zaujme možnost přepínat podpisy zprávy, což je funkce, která je pro Thunderbird dostupná „pouze“ jako rozšíření. Přibyla též možnost úsporného zobrazení hlavičky zprávy (tzv. Compact Header), nastavení poštovních účtů bylo přesunuto do dialogu Options a novinkou je též Focus Pane.

Pod ním si představte vysouvací postranní panel, který umožňuje rychlou fitraci pošty nad aktuální složkou. Jedná se tak patrně o inspiraci rychlou filtrační lištou, která je nově obsažena v Thunderbirdu 3.1. Do tohoto panelu též byly přesunuty Favorite Topics. PostBox 2 též přináší řadu úprav existujících funkcí a nějaké úpravy si všimnete prakticky na každém rohu.

Sečteno a podtrženo, PostBox 2 přináší zajímavé novinky a se čtvrtou betaverzí ještě určitě neřekl poslední slovo. Postbox 2 Beta 4 si můžete stáhnout a vyzkoušet. Třeba vás zaujme. Dostupný je pouze pro Windows a Mac OS X a to v angličtině.

Rychlá odpověď na zprávu

Rychlá odpověď na zprávu

Rychlý přesun zprávy

Rychlý přesun zprávy do jiné složky

Volba z více podpisů

Volba podpisu zprávy

4 komentářů k článku “Betaverze Postboxu 2 přináší zajímavé novinky”

 1. Charla napsal(a)

  Je hezké, že něco staví na bezplatném produktu a je to placené XD Na druhou stranu, alespoň se něco děje. U ThunderBirdu je teď ticho po pěšině, tedy alespoň zde na serveru už nebyla dlouho žádná novinka. Doufám, že jednou TB nezmizí a nám nezbyde než si zaplatit PB XD

  BTW nemělo být napsáno ‚focus panel‘?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ne. „Focus Pane“ je v angličtině, protože celý Postbox je v angličtině.

 3. PeePay napsal(a)

  neviem ci je dobry napad odpovedat na spam… 😉
  (podla screenshotu k funkcii rychlej odpovede)

 4. v6ak napsal(a)

  [1] Obecně v tom nevidím problém. Pokud to bude bezcenné vylepšení, pak uživatelé sáhnou po původním produktu. A pokud ne, pak si uživatelé za vylepšení připlatí. Ostatně, dělají to tak i někteří výrobci Linuxových distribucí. A lidé platí. A v případě takového RedHatu asi mají dobrý důvod. V případě Postboxu si sice myslím, že nabízí zajímavá vylepšení, ale za placení a změnu OS nebo Wine nebo VirtualBox nebo úpravy mi to nestojí.