Rubriky: Mobily

Brzy bude tablet s Firefox OS pro vývojáře

Jak informuje Mozilla Hacks, brzy by měl být k dispozici referenční tablet s Firefox OS. Bude distribuován Mozillou mezi vývojáře, lokalizátory a testery. O jejich výrobu se postará společnost Foxconn, která na tabletu pro Firefox OS s Mozillou spolupracuje. Byla zveřejněna i specifikace referenčního tabletu:

InFocus 10″
1280×800 24bit color
16GB Storage
2GB RAM
802.11 b/g/n
267x171x9.7mm 580g

Komu a za jakých podmínek budou tablety distribuovány Mozilla prozatím nesdělila. Bližší informace by měly být k dispozici v následujících týdnech.

Firefox OS

Ohledně Firefox OS to ale není jediná novinka. Jay Sullivan z Mozilly se rozepsal o uplynulém roku z pohledu Firefox OS. Spuštění nového operačního systému pro mobilní zařízení bylo prý úspěšné a v roce 2014 lze očekávat řadu novinek. Jednou z nich by měl být další telefon s Firefox OS od ZTE, který by měl být představen tento týden. Od ZTE bychom se letos měli dočkat více telefonů. A to nejen ze sekce těch levnějších. Detaily opět prozatím nezveřejněny, pouze jsou zmiňovány názvy Open C a Open II.

A aby toho nebylo málo, je tu i oznámená spolupráce se společností Panasonic, která by měla spolu s Mozillou přinést Firefox OS do chytrých televizí.

Jeden komentář k článku “Brzy bude tablet s Firefox OS pro vývojáře”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Co také zaujme hezkou řádku lidí, jsou VIA APC – http://apc.io/products/rock/ a http://apc.io/products/paper/ .