Rubriky: Firefox

Ve Firefoxu 29 bude mít premiéru Firefox Account

Ve vývojové verzi Firefoxu 29 by se měl do konce měsíce objevit Firefox Account, s kterým je úzce spjata přepracovaná verze Firefox Sync. Jak se na wiki stránce píše, je Firefox Account v zásadě nudný. Jedná se o uživatelský účet, s kterým bude moci uživatel přistupovat ke službám Mozilly, které vyžadují ověření. Například k již zmíněnému účtu Firefox Sync. Nově tak budete přidávat zařízení k synchronizaci bez nutnosti opisování číselných kódu, jako je tomu nyní. Ukázku naleznete v následujícím videu.

Firefox Account tak nebudete na klasické používání prohlížeče potřebovat. Vedle Firefoxu pro desktop bude samozřejmě k dispozici i ve verzi pro Android a o něco později i v rámci Firefox OS. Někdy v budoucnu by pak mohlo proběhnout sloučení s Persona, což je služba pro snadné přihlašování k webům.

2 komentářů k článku “Ve Firefoxu 29 bude mít premiéru Firefox Account”

  1. azakiel napsal(a)

    Dobrý den, kde prosím získáte zdroje k těmto článkům? Dá se někde získat například informace zda bude i „nový“ Firefox Sync provozovatelný na vlastním serveru? Děkuji.

  2. Jaroslav Matura napsal(a)

    @azakiel
    Mrkněte se na odkazy v článku. Chcete-li víc info, budete si to nejspíš najít sám.
    Pokud vím, možnost hostovat vlastní Sync server bude nadále možné. Můžete si to snad dokonce vyzkoušet už teď, nový Firefox Account je již součástí Nightly.