Rubriky: Firefox

Český Firefox 3.6.4 bude obsahovat integraci s Google Reader

Jednou z nenápadných funkcí Firefoxu je možnost provázat dokument s konkrétním MIME typem s desktopovou či webovou aplikací. V praxi to znamená, že je obsluha takového dokumentu Firefoxem přesměrována na konkrétní aplikaci. Pro RSS zdroje je tato funkce dostupná od Firefoxu 2, od verze 3 je pak dostupná pro všechny ostatní MIME typy (patrně však existující některé výjimky).

Pro RSS zdroje má Firefox předdefinovány některé webové čtečky. Pokud tedy klepnete na stránce či v adresním řádku na odkaz RSS zdroje, zobrazí se vám naformátovaný zdroj s možností jej přidat do vámi zvolené čtečky. V českém Firefoxu jsou dosud předdefinované následující webové „čtečky“: Seznam.cz, Clanky.cz a Bloglines.com. S nadcházející aktualizací v podobě Firefoxu 3.6.4 dojde ke změně, kdy budou čtečky Clanky.cz a Bloglines.com nahrazeny za Jyxo Články a Google Reader.

Server Clanky.cz byl odstraněn, protože již není provozován, a server Bloglines.com byl nahrazen za Google Reader, protože je tato čtečka v našich končinách více rozšířena. Pokud si budete chtít Bloglines.com vrátit zpět, přejděte na konfigurační stránku about:config a zde nastavte předvolbu browser.contentHandlers.types.2.title na Bloglines a předvolbu browser.contentHandlers.types.2.uri na hodnotu http://www.bloglines.com/login?r=/sub/%s. Pokud se změna ihned neprojeví, proveďte restart Firefoxu.

Volba RSS čtečky ve Firefoxu

2 komentářů k článku “Český Firefox 3.6.4 bude obsahovat integraci s Google Reader”

  1. silencer napsal(a)

    No hurá! Bylo dost nepraktické kopírovat adresu, přepínat na reader a dávat „add subscription“. V práci na svém pc s US-FF jsem to neřešil, ale notebook mám společný s manželkou a tam český FF být musí… 🙁

  2. Arcao napsal(a)

    Huráááá!!! To to trvalo.