Rubriky: Firefox

Nové ukázky vzhledu Firefoxu 4.0

Stephen Horlander, který aktuálně v Mozille pracuje na na novém vzhledu Firefoxu 4.0, ve svém blogu uveřejnil pár aktuálních ukázek nového vzhledu. Jeho příspěvek je takovým mixem toho, co je již hotovo, na čem se pracuje a zmínil i pár nápadů, se kterými si v Mozille pohrávají.

Pokud používáte vývojové verze Firefoxu, můžete se již delší čas setkávat s novým vzhledem tlačítek na liště, upraveným vzhledem adresního řádku a pole vyhledávání či sloučením tlačítek Obnovit a Zastavit. Nově doznala drobných vzhledových úprav i lišta s panely.

Vzhled lišty s panely Firefoxu 4.0

Barevné zabarvení výše uvedeného obrázku je dáno vzhledem Personas. Jak je však patrné, lišta s panely je aktuálně trochu vyšší než u Firefoxu 3.6 a tlačítko pro otevření nového panelu má trochu jiný vzhled než u starších verzí. Prozatím není vzhled úplně doladěn, což je patrné zejména u aktivního panelu, který není od ostatních dostatečně odlišen.

V odkazovaném příspěvku též padla zmínka o nové podobě notifikací, na které se aktuálně pracuje. Jednou z věcí, které nahradí, bude patrně žlutá informační lišta, která se při různých příležitostech zobrazuje v horní části okna prohlížeče. Nová podoba notifikací může v budoucnu vypadat třeba následujícím způsobem.

Notifikace Firefoxu 4.0

Zajímavě vypadá tlačítko, pod kterým by se skrývalo aktuální okno stahování.

Tlačítko se Správcem stahování Firefoxu 4.0

Na následujícím obrázku zaujme lišta s funkcemi souvisejících s editací, která je umístěna vedle nového jednotného tlačítka.

Editační lišta Firefoxu 4.0

A za zmínku též stojí několik náčrtů upraveného režimu zobrazení Celá obrazovka.

Firefox 4 a režim Celá obrazovka

O tom, jak pokračují práce na novém vzhledu, vás budeme samozřejmě i nadále informovat. V Mozilla Wiki je nyní dostupný orientační plán dalších prací.

Obrázky jsou převzaty z blogu Stephena Horlandera.

6 komentářů k článku “Nové ukázky vzhledu Firefoxu 4.0”

 1. Mr.Henky napsal(a)

  O tých „nových kartách“ by som radšej pomlčal…

 2. Shar napsal(a)

  Chtějí šetřit každý pixel na výšku a oni se chystají zvětšit (i když ne o moc) lištu s panely. Proč… Jinak ostatní nápady chválím.

 3. PepiQ napsal(a)

  [2] Co treba kvuli tzv „Tab progress baru“, kteryzto je soucasti prave „ouska panelu“? (ta lajna par px prida, tak at je tam pro ni prostor)
  Co se me tyce, jsem s momentalnim stavem a novinkami celkem spokojen, s cim ale spokojen nejsem je rychlost inovace, vyvoje,… Zatimco konkurence chrli novinku za novinkou, FF stagnuje. Druhou veci je, jak to ma konkurence odladene a stabilni. Nicmene doufam, ze verze FF 4 bude do puntiku vypilovana, odladena, stabilni a v rychlosti ukaze konkurenci zada. Protoze presne tohle si od vysnene 4ky slibuju.

 4. Roman napsal(a)

  Mozilla Firefox 4 – Chrome edition? Ne díky, mě současná situace vyhovuje. Že je to jenom o síle zvyku? Zkušel jsem čtvrt roku používat Google Chrome a mě to zkrátka nevyhovuje. Pokud nebude možnost se vrátit (pravděpodobně pomocí doplňku) ke starému layoutu, nic (i kdyby to byla super-rychlost nebo minimální nároky na paměť) mě nedonutí přejít na 4 generaci Firefoxu.

 5. Charla napsal(a)

  [4] Obávám se, že donutí 😀 To je to samé, jako když bych na Vistách chtěl používat Nero 6, které mi plně vyhovovalo a 7 verzi nemůžu ani cejtit. Hold ale Visty řekli „6ku nepodporujeme, musíte mít 7 a výš“ a stejně tak nás někdo / něco donutí přejít na novou verzi FireFoxu, nebo čehokoliv jiného.
  Co se FireFoxu týče jsem na něj zvědav, patrně mi bude chvíli trvat, než si na nový vzhled zvyknu, ale FireFox je pro mě srdeční záležitostí, a vývojářům stále věřím, že dělají pomalu, nicméně kvalitně a pro lidi, proto je mám tak rád. 😉

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  [4] Původní podobu vzhledu si budeš moci vrátit bez jakéhokoliv rozšíření.