Rubriky: Firefox

Co byste měli vědět o novém nativním Firefoxu pro mobily

Ve vývojové verzi mobilního Firefoxu se objevila nová podoba Firefoxu s nativním rozhraním. Po prvním zkoušení lze prohlásit, že hlavní cíl vývojářů tj. zrychlení startu a odezvy, se povedl. Jak informuje Mark Finkle, jedná se o vývojovou verzi, která má prozatím do finální verze daleko, ale je již dostatečně kompaktní na to, že mohla být posunuta do standardní vývojové verze pro testery.

Firefox pro mobily s nativním rozhraním

Zároveň však upozorňuje na věci, které v ní aktuálně chybí. Tak například v ní zatím nenaleznete podporu pro synchronizaci, patrně si povšimnete některých problémů se zvětšováním/zmenšováním stránek, nativní rozhraní prozatím není dostupné pro tablety a záložky a historie prozatím využívají systémového storage na místo vlastního. Za nás bych ještě dodal, že vývojová verze je „pouze“ v angličtině. Na všem se však pracuje a do vydání bude k dispozici vše, nač jsou uživatelé Firefoxu pro mobilu zvyklí.

Mark se též rozepsal o podpoře rozšíření v novém nativním Firefoxu. V příspěvku ukázal, že základní podpora je již k dispozici, takže se vývojáři doplňků nemusí obávat, že by snad s novým nativním Firefoxem přišli zkrátka.

Již před pár dny na MozCampu 2011 byla zmíněna snaha získat pro testování Firefoxu pro mobily více uživatelů. Pokud byste se chtěli zapojit do projektu Mozilla, je i zde možnost. Jak je zmiňováno, pro aktivní testery je k dispozici i omezené množství telefonů s Androidem.

A na závěr patrně nejdůležitější informace. Firefox s nativním rozhraním lze volně stáhnout. Upozorňujeme však, že se jedná o vývojovou verzi.

Jeden komentář k článku “Co byste měli vědět o novém nativním Firefoxu pro mobily”

  1. Terepin napsal(a)

    Super! Posledná vec, ktorá tomu chýba, je prispúsobenie textu veľkosti obrazovky. Dovtedy je Firefox nepoužiteľný.