Rubriky: Doplňky Firefox

Co je Personas Plus pro Firefox a jaké má výhody

Jednou z novinek nedávno uvolněného Firefoxu 3.6 jsou lehké motivy vzhledu Personas. Jejich přehled naleznete na webu GetPersonas či v rámci serveru Mozilla Add-ons. Na prvním zmiňovaném se často můžete setkat s výrazem Personas Plus. Protože se již více z vás dotazovalo, jaký je mezi Personas a Personas Plus rozdíl, je tu malé vysvětlení.

Jak asi řada z vás ví, lehké motivy vzhledu Personas původně vznikly jako samostatný projekt Mozilla Labs, který byl k dispozici ve formě rozšíření. Později byla podpora Personas zahrnuta do Firefoxu 3.6, ale uživatelé rozšíření Personas vědí, že byla zahrnuta „pouze“ podpora pro nastavení vzhledu. A právě rozšíření, které stále vyvíjí Mozilla Labs, je propagováno jako Personas Plus, aby se odlišila podpora Personas ve Firefoxu 3.6 s tím, co je dále vyvíjeno jako samostatné rozšíření.

Ptáte se, proč zrovna Personas Plus? Jak název napovídá, přináší Personas Plus něco navíc. Nad rámec Firefoxu 3.6 podporuje snadný přístup ke galerii vzhledů Personas přímo z prostředí prohlížeče, přidává možnost nastavení vlastního vzhledu na základě obrázků z lokálního disku či možnost správy oblíbených vzhledů. Pokud používáte Firefox 3.5, může vás potěšit informace, že Personas Plus přidávají podporu Personas i pro tuto verzi Firefoxu. Personas Plus se navíc dále vyvíjí a aktuální verzi si můžete stáhnout ze serveru Mozilla Add-ons.

5 komentářů k článku “Co je Personas Plus pro Firefox a jaké má výhody”

 1. Charla napsal(a)

  Škoda jen, že Perosonas nedovolí nastavit barvu menu a scrollbarů a podobně, jako rozšíření Any Color. Toto rozšíření se bohužel autor rozhodl dále nevyvíjet – na blogu napsal jen, že měl nějaké neshody s mozillou. Nutno uznat, že poté co jsem dlouho používal FF v černé barvě mi po instalaci 3.6 ta světlá dost šlehla přes oči. Bohužel skin není zrovna optimální řešení. 🙁 Třeba Personas+ přidají opravdu něco navíc ^^

 2. Charla napsal(a)

  Česká verze webu personas obsahuje malou chybičku, při vyhledávání je hlavička „Výsledky vyhledávání Personas“
  Druhá věc, která mě zarazila, že po přečtení návodu na vytvoření persony je jako poslední krok upload na server a následné schválení. Chápu z toho dobře, že si nemohu vytvořit vlastní personu, bez toho aniž bych jí poskytoval dál a musela být schvalována?

 3. WWW napsal(a)

  Proč nejde nyní ve verzi FF 3.6 použít motiv vzhledu který jsem si vybral (především mi jde o ovládací tlačítka jiná než je výchozí sada) v kombinaci s Personas, jak to šlo v předešlé verzi ?? Nyní ke všem Personas se nastaví automaticky základní odporná sada. Myslím, že to někomu taky vadí jako nám doma…

 4. epsilon napsal(a)

  Ze nejdou kombinovat Personas a Motivy vzhledu podle me cele Personas uplne shazuje – k cemu je mi pekny skin, kdyz k nemu musim mit ty odporny tlacitka? Vypada to dohromady jak pest na oko.
  Kdyz uz pekny design, tak by mel byt se vsim vsudy – takze k Personas by mely byt dostupny i vzhledove jiny menu, protoze bez toho bude vysledek vzdycky rozpacity.
  Pocatecni nadseni na my strane teda rychle vyprchalo a ted uz jedu zas jen pres klasicky Motivy vzhledu – Personas nejsou fakt nic jinyho nez jeden efektni obrazek, kterej se tluce se vsim ostatnim…

 5. Personas napsal(a)

  Personas dají horní a spodní části browseru efektní vzhled, ale co přímo bije do očí je plané pozadí v boční roletě záložek. Když aplikuju tmavé personas a k tomu musím mít hnusné bílé záložky je to silný kontrast…