Rubriky: Návody a tipy

Dávejte si při sdílení pozor na soukromá data

Spolek Za bezpečný a svobodný internet letos na jaře spustil internetovou kampaň SDÍLEJBEZPEČNĚ.CZ. Na Mozilla.cz jsme ho opomenuli a tak je potřeba to napravit.

Sdílej bezpečně je vzdělávací kampaň zaměřená na osvětu ohledně bezpečného sdílení dat na internetu. Stojí za ní spolek Za bezpečný a svobodný internet, Ulož.to, CZ.NIC a další. Základem je série videí se známými osobnostmi a webová stránka www.sdilejbezpecne.cz s radami a tipy pro bezpečnější sdílení.

„Každý den dochází v České republice k tisícům případů zneužití soukromých dat. Tato data jsou však volně dostupná na internetu. Skutečnou příčinou zneužití tak není zlý internet, ale my sami, protože se svými daty nakládáme neuváženě,“ říká David Albrecht ze spolku Za bezpečný a svobodný internet.

Lehkomyslný přístup ke sdílení dat není fenoménem pouze nejmladší generace, která na internetu „vyrostla“. Mnohdy jsou to lidé ve středních letech nebo senioři, kdo bez váhání sdílí na internetu důvěrný nebo informačně citlivý obsah. Většinou proto, že si neuvědomují nebo neznají možná rizika. Krátká informační videa kampaně cílí na všechny generace a navazují na ně tipy a jednoduché návody, jak můžete svá data zabezpečit.


Více na www.sdilejbezpecne.cz

2 komentářů k článku “Dávejte si při sdílení pozor na soukromá data”

  1. Lukáš Darkman na Facebooku napsal(a)

    Základní a zásadní pravidlo pro mě je
    NIKDY NIC NESDÍLET VEŘEJNĚ!!!

    1. Dat not true napsal(a)

      Právě jsi ho porušil.