Rubriky: Firefox

Firefox integruje funkce pole hledání do adresního řádku


Před delší dobou Mozilla implementovala našeptávání návrhů hledání v adresním řádku a také výběr vyhledávacího modulu. Našeptávání je ve Firefox od verze 42 a ve výchozím stavu vypnuto, výběr vyhledávače od verze 51 a skryté pod předvolbou v about:config.

Firefox 55 obě tyto funkce ve výchozím nastavení zapne – adresní řádek vám bude našeptávat z výchozího vyhledávače a umožní zadaný výraz kliknutím myši najít pomocí jakéhokoliv jiného vyhledávače, který máte ve Firefoxu nainstalovaný. V české verzi Firefoxu je předinstalovaný Google, Seznam.cz, DuckDuckGo, Heuréka, Mapy.cz a česká Wikipedie. Jejich nastavení najdete v Možnostech v části Vyhledávání. Uživatelé, kteří nechtějí mít na liště zvlášť pole hledání, za něj budou mít plně funkční náhradu.

10 komentářů k článku “Firefox integruje funkce pole hledání do adresního řádku”

 1. Marián Kyral napsal(a)

  Kdysi dávno bylo jen jedno pole. Pak to rozdělili a teď to zase slučují. Fakt nemají nic lepšího na práci? 😀

  1. Lukáš Darkman na Facebooku napsal(a)

   Třeba MS dělá to samý, prvně s velkou slávou odstraní z nové verze Windows nějakou funkci, aby ji tam později s ještě větší slávou vrátil a dělal z toho převratnou novinku 😀 (y)

  2. Lukáš Darkman na Facebooku napsal(a)

   Třeba MS dělá to samý, prvně s velkou slávou odstraní z nové verze Windows nějakou funkci, aby ji tam později s ještě větší slávou vrátil a dělal z toho převratnou novinku 😀 (y)

 2. Velký bratr napsal(a)

  Takže na jedné straně všelijak upozorňují na nepřítomnost https a další věci potenciálně narušující soukromí či bezpečnost a na druhé klidně jako výchozí zapnou našeptávání…

 3. J.O. napsal(a)

  Dekuji, nechci.

 4. Michal Stanke napsal(a)

  Našeptávání se zapne jen pro ty, kteří si jej už rovnou nevypnuli i pro pole hledání. Jinak nastavení je přímo u seznamu vyhledávacích modulů v Možnostech Firefoxu.

 5. Vašek napsal(a)

  No super zlatá mozilla dnaska mne blokla videa na fejsu a at dělám co chci nsepustím 🙁 Doplněk je zraněný a chce aktualizaci pořád nic ani nová instalace nepomohla 🙁 Napomůže měkdo :- (
  Díky 🙂

  Flash Player Plugin 22.0.0.192 to 22.0.0.211 (click-to-play) has been blocked for your protection.

  Why was it blocked?
  Old versions of the Flash Player plugin have known vulnerabilities. All users are strongly recommended to check for updates on Adobe’s Flash page.
  Who is affected?
  All users who have these versions of the Flash plugin installed.
  What does this mean?

  The problematic add-on or plugin will be automatically disabled and no longer usable.
  When Mozilla becomes aware of add-ons, plugins, or other third-party software that seriously compromises Firefox security, stability, or performance and meets certain criteria, the software may be blocked from general use. For more information, please read this support article.

  Blocked on Sep 23, 2016. View block request.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Aktuální verze Flashe je 25 a stáhnout ji můžete z https://get.adobe.com/cz/flashplayer/. Je potřeba vybrat verzi pro Firefox (NPAPI) a při vypnutém Firefoxu přeinstalovat. Každopádně videa na FB by měla fungovat i bez Flashe.

   Pokud instalace aktuálního Flashe nepomůže, obraťte se prosím na server podpory https://www.mozilla.cz/podpora/

 6. Honza napsal(a)

  Kdy bude multijazyčný FF s možností přepínání? (Všechny jazyky v jednom instalátoru)

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Honza: Tohle bylo součástí L20n, které bylo odloženo kvůli Photonu, aby se nehrabalo do kódu UI z tolika stran najednou. Poslední zpráva byla, že se na L20n bude pracovat od konce tohoto roku. Proč konkrétně to potřebujete?