Rubriky: Firefox

Dnes vyjde Firefox 45


Dnes vyjde v souladu s vývojovým cyklem Firefox ve verzi 45. Pro desktop pak i ve verzi s rozšířenou podporou (ESR). Těšit se můžete na:

Oproti předchozím verzím ale Firefox 45 odebere funkci skupin panelů. Více informací, třeba o novinkách pro vývojáře, naleznete v poznámkách k vydání.

ESR verze se bude oproti běžnému vydání mírně lišit. Stejně jako u verze 38 bude ve výchozím nastavení zakázána integrace služby Hello. Podobně bude vypnuta podpora Service Workers kvůli očekávaným změnám v implementaci.

Co se týče verze pro Android, ta přinese možnost načítání obrázků až na vyžádání a novou organizaci nastavení. Více podrobností najdete rovněž v poznámkách k vydání.

4 komentářů k článku “Dnes vyjde Firefox 45”

 1. beee napsal(a)

  a sílené panelů ??

  1. Michal Stanke napsal(a)

   🙂

 2. Lukáš napsal(a)

  Mozilla se bohužel nepochlubila, že do složky browser\features schovala skryté rozšížení loop@mozilla.org.xpi, které se neukazuje v seznamu rozšíření a nejde zakázat. 🙁

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Není to žádné tajemství – viz zprávička Firefox Hello již nebude ve Firefoxu integrován přímo. Jde o rozšíření distribuované s Firefoxem dříve přímo integrovaného Hello, pro jejich větší nezávislost. Pro vypnutí Hello funguje předvolba loop.enabled.