Rubriky: Thunderbird

Dnes začíná Thunderbird Summit 2014

Dnes v Torontu začíná Thunderbird Summit 2014. Jedná se o setkání 20 hlavních vývojářů/přispěvatelů do projektu, kteří budou plánovat budoucnost tohoto poštovního klientu. Jeho vývoj nyní běží na komunitní bázi a pro někoho je možná překvapivá informace, že počet aktivních uživatelů roste (ač množí předpovídali Thunderbirdu rychlou smrt). Přesto není dobré nasazovat růžové brýle a v rámci summitu se budou pochopitelně řešit i problémy, které se nevyhýbají žádnému projektu.

V rámci summitu se tak bude například řešit financování projektu, některé dlouho diskutované a chtěné novinky jako je například nová správa kontaktů, zda integrovat do produktu kalendář či podpora MailDir. Témat, která se budou probírat, bude celá řada a část programu bude streamovaná online, takže ji můžete sledovat i vy. Podrobnosti o celé akci si můžete přečíst v Mozilla Wiki.

Jeden komentář k článku “Dnes začíná Thunderbird Summit 2014”

  1. Charla napsal(a)

    Hlavně aby Thunderbird přežil, to si přejme. Zcela vážně, kvalitních náhrad je velmi málo a většina je placených. Ale bylo by hezké, kdyby se objevila například možnost psaní nové zprávy v panelu. Osobně bych byl ochoten za Thunderbird jako za software i zaplatit, a že takových programů které jsem byl ochoten si koupit je velmi málo.