Rubriky: Firefox

Co nového přinese Firefox 33

Zítra by mělo dojít k vydání Firefoxu 33, takže je vhodný čas se podívat na to, co nového přinese. Jednou z významných novinek, která však není na první pohled vidět, je Off Main Thread Compositing (OMTC). V praxi to znamená, že sestavování načtených stránek bude nyní probíhat odděleně od hlavního vlákna aplikace, což by se mělo projevit na lepší odezvě podobně, jako nedávná nová implementace diskové mezipaměti.

Videohovor ve Firefoxu

Další významnou novinkou je podpora sandboxovaného OpenH264 pro přehrávání videí v H.264 a bez zajímavosti nejsou ani našeptávání u vyhledávače na novém panelu, novinky u WebRTC či vylepšená spolehlivost obnovy relací. Drobných úprav se dočkaly i náhledy stránek na novém panelu.

Nová verze Firefoxu pro Android pro změnu nabídne funkci pro obnovu zavřeného panelu, možnost poslat video do zařízení jako jsou Chromecast či Roku, seznam naposledy zavřených panelů, možnost zavřít najednou všechny panely či nastavit, aby se data o prohlížení při ukončení prohlížeče odstranila.

Řada dalších novinek lze nalézt v poznámkách k vydání (pro desktop, pro mobilní verzi).

5 komentářů k článku “Co nového přinese Firefox 33”

 1. JohnWayne napsal(a)

  Prečo keď odinštalovávam Firefox tam už nie je možnosť odstrániť osobné údaje? U verzie 30 to ešte bolo, teraz to už nie je

 2. Charla napsal(a)

  Bylo by hezké, kdyby bylo možno do ChromeCastu poslat libovolnou stránku a ne jen video. Každopádně jsem po upgradu tuto funkci zkoušel a nevím zda je k tomu potřeba nějaký speciální postup, ale mě se nepodařilo do Chromecastu poslat ani video.

 3. Funtom napsal(a)

  Zdá se, že experiment s WebRTC skončil, alespoň v rel. notes o něm není zmínka a ikona sluchátka se vypařila.

 4. Charla napsal(a)

  [3] Já ikonu sluchátka měl. Po jejím přidání a restartu aplikace však nadobro zmizela, a navíc ikony, které jsem měl v „menu firefox“ se mi neustále po restartu dávají vedle adresního řádku. Mohu je vrátit do menu kolikrát chci, po restartu jsou opět vedle adresního řádku. Tak se mi zdá, že Mozilla něco neotestovala úplně nejlépe a pustila do světa velmi náladovou lišku 😀

 5. Michal Stanke napsal(a)

  JohnWayne: Zřejmě proto, že si uživatelé mohli takto data nechtěně smazat. Pro resetování nastavení Firefoxu existuje obnova Firefoxu nebo vytvoření nového profilu. Každopádně pokud potřebujete data odstranit, vizte článek nápovědy https://support.mozilla.org/cs/kb/Odinstalace%20Firefoxu .

  Charla: Bohužel nemám žádné zařízení, na kterém bych mohl něco takového vyzkoušet. Snad pomohou články nápovědy https://support.mozilla.org/cs/kb/odeslani-videa-do-zarizeni-chromecast-pomoci-firef, https://support.mozilla.org/en-US/kb/use-firefox-android-send-videos-chromecast nebo výsledky Googlu.

  Funtom: V betaverzi se to ještě zdálo OK, nevím proč to ve finálním vydání není. Každopádně v Auroře (kterou používám) je tlačítko delší dobu a funguje OK. Vyděl bych to tedy nejpozději na Firefox 35, spíš 34.