Rubriky: Firefox

Dvě pandy červené hledají svá jména. Najdou?

Jak asi řada z vás ví, maskotem Firefoxu je panda červená. Tato roztomilá šelma patří na stupnici ohrožení mezi zranitelné druhy. Nepřekvapí tedy, že se Mozilla, a přispěvatelé po celém světe, snaží toto zvíře všemožně podporovat a to nejen zvyšováním povědomí o něm, ale i různými finančními sbírkami. Nejnovější počin naleznete na webu Firefox Live.

Na webu můžete pomocí 6 online kamer sledovat dvě mláďata pandy červené, která se nalézají v ZOO Knoxville (USA). Mimo jiné ještě nemají svá jména a v rámci webu můžete zaslat své návrhy, jak by se mohla jmenovat (jedná se o samičky). Můžete též třeba zasponzorovat některou pandu v Indii či Nepálu, případně navštívit pandu v nejbližší ZOO. U nás ji najdete v Praze, Ústí nad Labem, Liberci, Ostravě či v Plzni.

Mozilla se též snaží podporovat parky, podle kterých vznikají kódová jména jednotlivých verzí Firefoxu. Více informací o jednotlivých parcích a možnostech, jak je podpořit, naleznete na stránkách Mozilla Parks. Na stejném webu též naleznete informace o kódových označeních Thunderbirdu, která jsou pro změnu odvozena od jmen pláží.

2 komentářů k článku “Dvě pandy červené hledají svá jména. Najdou?”

  1. Frankenstein napsal(a)

    Navrhl jsem jména Rainbow a Koonay

  2. David napsal(a)

    Já by jsem dal Firefox a Mozilla nebo Thunderbird. OT: Jinak těším se na Mozilla Sumava nebo Mozilla Krkonose.