Jak ve Firefoxu 4.0 navrátit ikonku RSS do adresního řádku

V připravovaném Firefoxu 4.0 se již nesetkáte s ikonou RSS v adresním řádku prohlížeče. Ta se zobrazovala tehdy, když navštívená webová stránka nabízela RSS zdroje ve své hlavičce. Odstraněna byla jednoduše proto, že ji drtivá většina uživatelů nepoužívala. Ve Firefoxu 4.0 ji nahradilo samostatné tlačítko, které má stejnou funkčnost, a které si můžete přidat na lištu. Pokud patříte mezi uživatele, kteří by rádi vrátili ikonu RSS do adresního řádku, můžete vyzkoušet rozšíření RSS Icon In Awesombar, které jsme pro vás připravili.

Ikona RSS ve Firefoxu 4.0

7 komentářů k článku “Jak ve Firefoxu 4.0 navrátit ikonku RSS do adresního řádku”

 1. Soustruh napsal(a)

  Tahle změna je jedna z nejstupidnějších, jakou si pro nás v Mozille připravili za celou dobu vývoje Firefoxu. Jasně, BFU neví, co ta oranžová ikonka znamená, tak ji úplně odstraníme a nedáme možnost jejího vrácení ani těm, kteří její význam znají. Tlačítko zabírající místo v panelu nástrojů se počítat nedá…

  Není nějaká možnost, jak toto rozhodnutí zvrátit? Nebo budu navždy odkázán na další rozšíření, se kterými bývá vždy při aktualizacích problém?

 2. Ragimiri napsal(a)

  To by mě zajímalo, kde to vzali, že lidé nepoužívají RSS. Já si takhle do Google Readeru přidávám stránky pravidelně. 🙁

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Rozšíření jsem vytvořil já s pomocí Mazarika. Nám nevěříš, že bude rozšíření vždy s novou verzí k dispozici? Sám jej používám.
  [2] Nikdo nemluví o tom, že lidé nepoužívají RSS (i když je fakt, že drtivá většina jej nepoužívá), ale o používání toho tlačítka v adresním řádku.

 4. Charla napsal(a)

  Mozilla odstraněním nic imho nezískala. I když ikonu lidé moc nevyužívali, proč jí tam přesto nenechali? Chápu, že lidé něco nepoužívají, ale nevidím logiku proč to nenechat tak jak to bylo, proč to hned odstraňovat?

 5. v6ak napsal(a)

  [3] Bylo to z anonymních statistik beta verze? Pokud ano, tak třeba já nepoužívám beta verzi jako hlavní a nepaamtuji si, že bych tam někdy subscriboval nějaké RSS, ačkoli jich mám subscribovaných spousty.

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  Podle mě se vycházelo i ze statistik ostré verze. Detailněji si to ale už nepamatuju.

 7. Soustruh napsal(a)

  [3] To jo, komunita okolo Mozilla.cz je asi poměrně spolehlivý „zdroj“ rozšíření, jen se bojím, abychom časem opravdu nepotřebovali rozšíření na odtranění každé změny, kterou si v Mozille jen tak pro nic za nic usmyslí…