Rubriky: Firefox

Dvě užitečné novinky pro vývojáře ve Firefoxu 12

Prakticky v každé nové verzi Firefoxu se objevují některé nové nástroje či novinky pro webové vývojáře. Firefox 12 v tomto ohledu nebude výjimkou. Ačkoliv je jeho vývoj teprve na začátku, můžete si již nyní všimnout dvou drobných, ale užitečných novinek. Tu první naleznete v okně se zobrazeným zdrojovým kódem, kde se nově zobrazují čísla řádek.

S druhou se pak setkáte v Chybové konzoli. Ta je od Firefoxu 4 implicitně vypnutá, ale přes konfigurační stránku about:config ji lze znovu aktivovat. Hodí se zejména autorům rozšíření, pro které je to stále nenahraditelný nástroj. Nově se v ní zobrazuje informace, kdy k události došlo.

Chybová konzole Firefoxu

Jeden komentář k článku “Dvě užitečné novinky pro vývojáře ve Firefoxu 12”

  1. R.H napsal(a)

    Snad FF 12 přinese i něco viditelnějšího pro „běžného uživatele“, protože od FF4 jsem nic podobného nezaznamenal. Ne že by vývoj ustal, nebo že by nebyly změny k lepšímu (např. zrychlení, blokování instalace doplňků třetích stran, oprava chyb), ale chybí mi něco, co by opravdu bylo viditelné. Přitom třeba jako příklad může sloužit návrh obsahu nového panelu Firefoxu. Už na začátku roku 2009 byl návrh a koncept něčeho takového. Dokonce jsem ho zkoušel pomocí doplňku pro FF 3.1. To už je ale dávno. Přitom zůstalo u konceptů (a to je konec roku 2011). Popravdě nejedná se o něco složitého a ani to není nepostradatelné. Jen nechápu proč ty nejviditelnější a žádané změny jsou často nejednoduší a přitom jejich zavedení trvá nejdéle. Rychlejší vydávání verzi FF na tom nic nezměnilo. Připadá mi, že to co FF bude potřebovat v novém roce, je hlavně odvaha. Jinak jsem spokojený.