Rubriky: Firefox

EU Ballot Screen z pohledu Mozilly

Jak asi řada z vás ví, bude od března uživatelům Windows v Evropské unii, kteří používají Internet Explorer, nabízena možnost volby prohlížeče. Jedná se o výsledek dohody mezi Evropskou komisí a Microsoftem, na který si u prvně jmenované stěžovala norská společnost Opera Software. Mozilla nebyla účastníkem tohoto sporu, ale výsledek sporu se jí pochopitelně dotýká.

Jak tedy bude vypadat EU Ballot Screen z pohledu Mozilly? Uživatelům Internet Exploreru se zobrazí okno s nabídkou volby webového prohlížeče. Mezi několika nabízenými prohlížeči bude i Firefox. U webového prohlížeče bude jeho logo, krátký popisek s možností instalace či volby pro získání více informací. Popisky dodávají sami tvůrci prohlížečů a jeho délka byla omezena na 140 znaků. Popisky překládaly u Mozilly jednotlivé lokalizační týmy do poloviny ledna.

Jak bylo zmíněno v předchozím odstavci, bude u volby prohlížeče dostupný odkaz na získání více informací. Odkaz již povede na web tvůrce webového prohlížeče. U Mozilly vzniká samostatná stránka, na které bude ve stručnosti představen Firefox a cíle projektu Mozilla. Stránka, resp. její překlady, jsou v přípravě a její pracovní náhled je možné zhlédnout na testovacím serveru. Finální podoba stránky bude dostupná na adrese browserchoice.mozilla.com.

Uvedená stránka však není jediné, co vznikne. Zkraje příštího týdne by měl být spuštěn web, který bude formou otevřeného dopisu informovat uživatele o možnosti volby prohlížeče. Stránky podpory Firefoxu pak budou obsahovat novou vstupní stránku pro uživatele, kteří čerstvě přešli z Internet Exploreru na Firefox. Stránka se jim pokusí odpovědět na nejčastější dotazy a nabídne návody, které souvisí s přechodem. Jak nový web, tak nová stránka podpory, budou dostupné i v češtině.