Rubriky: Firefox

Vyšla nová verze Firefoxu pro Windows Mobile

Mozilla dnes vydala novou verzi Firefoxu pro Windows Mobile. Jedná se o již čtvrtou alfaverzi a od data vydání té poslední uplynul nějaký ten měsíc. Pokud se podíváte na poznámky k vydání, naleznete v přehledu změn zejména opravy chyb, opětovné zrychlení celého prohlížeče a vylepšenou podporu pro softwarovou klávesnici. Dle našeho testování je na mobilním telefonu HTC Touch Pro zrychlení skutečně patrné a to jak v rychlosti startu, tak v samotné odezvě prohlížeče. Pokud jste zkoušeli starší alfaverzi, doporučuje se odstranit uživatelský profil. Ten starší totiž může mít vliv na výkon a stabilitu. Novou verzi si pak můžete volně stáhnout.

Krátká vsuvka pro uživatele, kteří čekají na Firefox pro Android. Na Flickeru se objevila fotka Firefoxu běžícího na Nexus One. Prozatím má GUI desktopové verze Firefoxu, ale ve finále by měl mít stejný vzhled jako Firefox pro Maemo či Windows Mobile. V komentářích pod fotkou napsal jeden vývojář zmínku o minimální podporované verzi Androidu. Prozatím je v plánu podpora Androidu 2.0 a vyšší.

4 komentářů k článku “Vyšla nová verze Firefoxu pro Windows Mobile”

 1. Ťululum napsal(a)

  a co symbian?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Podpora Symbianu aktuálně není plánována. Viz seznam podporovaných platforem: https://wiki.mozilla.org/Mobile/Platforms

 3. Štěpán Pernický napsal(a)

  Vykreslení stránek je věrné, bohužel rychlost zatím nic moc a žere to hodně paměti. Ale koncept prvků se mě líbí a těším se na finální verzi. Mimochodem, kdy by mohla být zhruba dokončená?

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [3] Pokud vím, tak žádný konkrétní termín nebyl nikde uveden.