Rubriky: Firefox

Firefox 13 se vyrovná s opakovaným pádem při startu

Nadpis příspěvku není možná z nejpřesnějších, ale v hrubých rysech uvádí novinku, která se objevila v aktuální vývojové verzi Firefoxu. Pokud vám Firefox při startu opakovaně spadne (např. z důvodu nainstalování problematického rozšíření), spustí se poté automaticky ve svém nouzovém režimu a umožní vám tak problém vyřešit. Uživatel tak nezůstane v „mrtvém bodě“, jako doposud.

Jak přesně novinka vypadá, nevíme, protože se nám nepodařilo opakovaný pád při startu nasimulovat :). Na následující ukázce tak můžete vidět jeden z dřívějších návrhů.

6 komentářů k článku “Firefox 13 se vyrovná s opakovaným pádem při startu”

 1. Charla napsal(a)

  Ještě bych uvítal možnost kromě „zakázat všechny doplňky“ například seznam a „zakázat všechny mimo…“ Nebo ve správci doplňků pak „Povolit vše“ Mě FX takhle zkolaboval a já věděl, který doplněk za to může, bylo pak vcelku nepohodlné po jeho odinstalování všechny ostatní po jednom zapínat.

 2. v6ak napsal(a)

  K simulaci: místo pádu by mohl stačit kill (killall -9 firefox na Linuxu, taskkill /F /IM firefox.exe na Windows).

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] V tom případě tuto volbu vůbec nepotřebuješ, v nouzovém režimu Firefoxu odinstaluješ problematické rozšíření a restartuješ Firefox.

  [2] Firefox se mi spouští hodně rychle, nevím, zda bych to stihl. Ale přes příkazovou řádku jsem to nezkoušel, tam by se mi to možná povedlo. Díky za tip.

 4. Robin napsal(a)

  všimli jste si, jakej ten firefox má vzhled?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ano. Však se také ve zprávičce píše, že se jedná o jeden ze starších návrhů.

 6. v6ak napsal(a)

  [3] Ono by stačilo použít cyklus. Na Linuxu v bashi je to jasné (while), na Windows je (kromě Cygwinu) možné použít label (např :start) a goto (např goto start) v bat souboru.

  (Vím, busy waiting je prasárna, ale tady by to mělo stačit.)