Rubriky: Firefox

Firefox 16 bude obsahovat novou lištu pro vývojáře

Ve vývojové verzi Firefoxu Nightly se aktuálně vyvíjí novinky pro připravovaný Firefox 16. Jednou z prvních je nová lišta pro webové vývojáře. Co konkrétně umí? Lišta jako taková nepřináší ani tak nové funkce, jako spíš integruje ty stávající. Jak můžete vidět na obrázku níže, obsahuje příkazový řádek a odkazy na zapnutí existujících nástrojů jako je webová konzole, nástroj na procházení struktury webu, pohled na web v různých rozlišeních a debugger JavaScriptu.

Lišta pro vývojáře

Lišta v současné době není ve výchozím nastavení aktivní. Pro její aktivování musíte na konfigurační stránce about:config přepnout předvolbu devtools.toolbar.enabled a Firefox znovu spustit. Volbu pro zapnutí lišty naleznete v podnabídce Vývoj webu, případně zjednodušeně přes klávesovou zkratku CTRL+SHIFT+V.

Jeden tip k příkazovému řádku. Zadáním příkazu help zobrazíte dostupné příkazy. Z mého pohledu nejzajímavější je screenshot, pomocí kterého snadno uděláte screenshot aktuální webové stránky a to buď aktuální zobrazené části či celé stránky.

2 komentářů k článku “Firefox 16 bude obsahovat novou lištu pro vývojáře”

  1. Charla napsal(a)

    Ač nejsem vývojář, možnost screenshotů vítám, nedělám je tak často, ale občas přeci jen ano, a konečně se obejdu bez doplňku, abych udělal screenshot celé stránky.

  2. Jaramat napsal(a)

    Uvítal bych možnost měnit výchozí klávesové zkratky a přidávat nové vlastní. Tahle nová vývojářská lišta se aktivuje zkratkou Ctrl+Shift+V, což je momentálně zkratka pro zobrazení blokovaných objektů na stránce u AdBlocku. Na nové zkratky bych si určitě zvykl, ale pořád je lepší nechávat ty stávající.