Rubriky: Firefox

Nový panel ve Firefoxu 13: Otázky a odpovědi

Jednou z viditelných novinek Firefoxu 13 je bezesporu jiná podoba nového panelu. Po jeho otevření se nyní uživateli zobrazí náhledy na populární webové stránky dle jeho preferencí. A v souvislosti s novým panelem uživatelé kladou různé otázky, na které se nyní pokusíme odpovědět.

Vzhled nového panelu ve Firefoxu 13

Chci zpět prázdný nový panel. Jak na to?

Pokud vám změněná podoba nového panelu nevyhovuje, můžete snadno vrátit jeho původní (prázdnou) podobu. Otevřete si nový panel a v jeho pravém horním rohu klepněte na následující ikonku:

Přepínání vzhledu nového panelu Firefoxu 13

Nový panel Firefoxu bude mít rázem původní (prázdnou) podobu. Opětovným klepnutím na ikonku získáte zpět náhledy na vaše nejpopulárnější stránky.

Lze náhledy stránek na novém panelu nějak spravovat?

Ano. Stránkám lze libovolně měnit pořadí, nechtěnou stránku z nového panelu odstranit, připnout stránku na konkrétní pozici či snadno přidat konkrétní stránku, kterou na novém panelu chcete vidět. Toto vše a další tipy popisuje stránka na webu podpory Firefoxu.

Lze měnit počet zobrazovaných náhledů stránek?

Bohužel ne. Aktuálně se jich zobrazuje 9 a tento počet nejde měnit. Pokud si přejete mít jiný počet náhledů, budete si muset nainstalovat rozšíření jako například Speed Dial.

Nezobrazují se mi náhledy stránek. Co s tím?

Firefox ukládá náhledy webových stránek do diskové mezipaměti prohlížeče. Pokud ji vymažete, odstraníte i vytvořené náhledy. Podobně, pokud je náhled staršího data a mezipaměť je plná, může se stát, že Firefox náhled smaže. Další možností je, že jste právě aktualizovali na Firefox 13 a náhledy dosud nejsou vytvořeny.

A kdy a jak se znovu vytvoří? Jednoduše tehdy, když daný web navštívíte. Poté již na novém panelu náhled uvidíte. Podrobněji otázku náhledů popisuje stránka na webu podpory Firefoxu.

3 komentářů k článku “Nový panel ve Firefoxu 13: Otázky a odpovědi”

  1. Menty napsal(a)

    Já mam nejspíš chyby v překladu na stránce about:home, tam dole, jak je ten rozcestník, tak ho mam v aj, i přesto že mam český FF.

  2. FF13 napsal(a)

    A kdo to chce vypnout: browser.newtabpage.enabled

  3. Michal Stanke napsal(a)

    Menty: Zmiňovalo se to na fóru a v současných betách FF14 už to je správně. Zřejmě to byla nějaká chyba při buildování.