Rubriky: Firefox

Firefox 18 přichází s rychlejším JavaScriptem

Mozilla dnes vydala Firefox 18. Jako již tradičně vyšla společně verze pro desktop i pro Android. Co je nového? Vypichováno je zrychlení vykonávání JavaScriptu a to přibližně o 25 %. Zrychlení se bude určitě hodit u webových her jako je například 3D střílečka BananaBread, kterou si můžete zahrát přímo ve svém webovém prohlížeči. Pozor, je to návykové 🙂

Uživatele Mac OS X patrně zaujme podpora pro Retina Display, která je mnohými hodně očekávána. K zahození určitě není ani zrychlení startu aplikace o cca. 20 %. Rychlejší start pocítí zejména uživatelé s obrázkem na pozadí lišt (dříve Personas). Zmiňováno je též rychlejší přepínání mezi panely či úvodní podpora pro WebRTC, u kterého se předpokládá, že se v budoucnu stane populárním nástrojem pro real-time komunikaci.

Pozadu nezůstává ani Firefox pro Android. Novinkou je zde například podpora pro našeptávání u vyhledávačů. Zmiňována je též podpora pro detekci podvodných stránek, kterou již znáte několik let na desktopu.

3 komentářů k článku “Firefox 18 přichází s rychlejším JavaScriptem”

 1. Charla napsal(a)

  Otázka. ThunderBird a Firefox mají vycházet společně. Proč vždy Thunderbird vyjde o pár hodin až den dva později?
  Co se upgradu Firefoxu týče jediné čeho jsem si všiml byl dialog UAC, který jsem viděl i přesto, že už bych neměl – že by náhodná chyba?

 2. Edds napsal(a)

  No asi preto ze na Thunderbirde robia v podstate iny ludia a nesu uplne zosynchronizovany s ludmi okolo Firefoxu. Cize su tam nejake casove rozdiely. Tych par hodin ci den nie je podstatne.
  Dialog UAC sa vyskytuje na Windows 8. Je tam problem s prisnejsimi pravami pre pristup k tej sluzbe, alebo take nieco. Neviem ci sa to riesi, alebo aky je stav, tiez by ma to zaujimalo.
  Na Win 7 by sa nemal objavovat pokial je zapnuta sluzba.

 3. comment napsal(a)

  Výkon javascriptu mne opravdu nepálí.
  Mnohem víc záleží na RAM ním spotřebované
  A
  na IDLE CPU zátěži firefoxem způsobované, které při přechodu 16-17 nemile vzrostla z ~0% na ~1.5% mého CPU.
  (Myšleno situaci s noscript kde žádný JS neběží)