Rubriky: Firefox

Firefox 3.6 už používá více než 10 % uživatelů Firefoxu

Na dnešním setkání vývojářů Firefoxu padla zmínka, že verzi 3.6 již používá 10 % uživatelů Firefoxu. Je to celkem vysoké číslo, když uvážíme, že Firefox 3.6 je sice aktuálně nabízen v rámci automatických aktualizací prohlížeče, ale pouze tehdy, když se ji uživatel v nabídce Nápověda pokusí provést. Není na ni tedy prozatím nijak výrazně upozorněn. Celkový počet stažení Firefoxu (bez započítání automatických aktualizací) již překročil hranici 30 miliónů.

Není bez zajímavosti sledovat rozložení jednotlivých verzí Firefoxu. Před pár dny činil podíl Firefoxu 3.5 necelých 72 %, verzi 3.0 pak používalo 21 % uživatelů Firefoxu. Podíl verze 3.0 však dramatický klesá a jen za leden klesl o více než 20 %. Data jsou platná pro Českou republiku a Mozilla je pravidelně zasílá jednotlivým lokalizačním týmům.

3 komentářů k článku “Firefox 3.6 už používá více než 10 % uživatelů Firefoxu”

  1. Dromaeo napsal(a)

    To má být jako hodně ??????? Vždyť je to trapas, že někdo používá starší verze. Zvlášť, když to uživatelům cpou přes aktualizace.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    [1] Obávám se, že sis text špatně přečetl nebo jsi při čtení skončil u nadpisu.

  3. kodl napsal(a)

    Taky jsem si nainstaloval hned 3.6, ale bohužel nefunguje v něm šikovný doplněk „IE view“, tak jsem se vrátil zpět na 3.5.7 🙁