Rubriky: Firefox

Firefox 34 umožní při spuštění „sestřelit“ neukončené spuštění prohlížeče

Pokud se předchozí spuštění Firefoxu nekorektně ukončilo, může nastat situace, kdy není vidět žádné okno prohlížeče, a přesto proces firefox.exe stále běží na pozadí. To uživatel na první pohled nevidí. Při spuštění se mu pak zobrazí informační dialog s textem Firefox je již spuštěn, ale neodpovídá s informací, že je proces potřeba ukončit (přes Správce procesů systému) nebo restartovat počítač.

Dialog Firefox je stále spuštěn

Ve Firefoxu 34 tento dialog doznal změny a umožňuje neukončené spuštění tzv. „sestřelit“ (ukončit). Výjimkou je pouze Windows XP, kde není k dispozici zdokumentované API pro podobnou funkčnost. Nově tak dialog vypadá následovně.

Firefox stále spuštěn

Funkce pochopitelně neřeší příčinu, proč nedošlo ke korektnímu ukončení Firefoxu, ale z pohledu uživatele představuje příjemnou změnu.

3 komentářů k článku “Firefox 34 umožní při spuštění „sestřelit“ neukončené spuštění prohlížeče”

  1. Lukáš napsal(a)

    Výborný nápad, palec nahoru. Předpokládám ale, že do ESR to backportovat nebudou?

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Ne, v aktuálním ESR se to neobjeví. Až v dalším.

  3. Charla napsal(a)

    Toto je rozhodně krok kupředu. Já jsem se s daným problémem setkal nejednou. Nicméně by Mozilla neměla řešit následek, ale příčinu problému. U FireFoxu se s tím setkávám poměrně častěji, než u kterékoliv jiné aplikace, kde se s tím setkám tak zhruba jedenkráte do roka.