Rubriky: Mobily

Firefox pro Android nabídne chytřejší chybové stránky

O Firefoxu pro Android jsme tu dlouho nemluvili, a proto je možná na čase to napravit. Jednou ze zajímavých snah v poslední době je zlepšení chybových stránek. Ty uživateli nejen vysvětlují, co je špatně, ale měly by i podat pomocnou ruku k vyřešení problémů.

První vlaštovkou je stránka o nemožnosti připojení v offline režimu, která bude součástí Firefoxu 34 pro Android.

Firefox se nemůže připojit

4 komentářů k článku “Firefox pro Android nabídne chytřejší chybové stránky”

 1. DiGi napsal(a)

  Na tom screenshotu je vidět další věc, která je podle mě daleko větší otrava než upozornění „zapnout wifi“.

  Tím je zakázané tlačítko „Try again“. PROČ zakázané? Pokud se tlačítko automaticky nebude povolovat (jako že se tak neděje) tak je to pro uživatele jen otrava klikat do menu a tam reload: pokud je reload vůbec možný. Zvlášť v místech kde padá signál (metro) je to k zbláznění 🙂

  Největší špek ale je když vypadne signál během načítání stránky. Místo toho aby stránka zůstala zobrazená (třeba jen bez CSS stylů nebo nějakých hloupých obrázků o deset obrazovek níže než je právě zobrazený pohled) tak vše zmizí a ukáže se tohle. Kdyby šlo toto chování vypnout a nechat tam nekompletní stránkuuuuu

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Proč je na screenshotu zakázané, netuším, ale třeba v aktuální verzi Firefox OS to funguje tak, že se chtěná stránka automaticky načte, když se objeví data (signál, wi-fi). Nezkoumal jsem, ale nebude to podobná situace? Jedná o screenshot z příslušného bugu (UX návrh), tak by to chtělo se podívat, jak je to v aktuálním buildu. Screenshot ber orientačně.

 3. DiGi napsal(a)

  Nevím jak u Firefox OS, ale u Firefoxu beta to běžně funguje tak, že když není signál tak je akce bohužel úplně zakázaná.

  Ale stejně – s nárůstem smartphonů mezi lidmi a s tím, jak další a další aplikace umí „odeslat zprávy později“ je už stejně čas na zastávce příliš krátký. Kapacita BTSky se s příjezdem metra zařízne a člověk sice má signál ale internet nejde.

 4. Michal Stanke napsal(a)

  Myslím, že tlačítko je zde zakázané proto, že je telefon v režimu letadle a nemá žádné připojení (nabízí zapnout Wi-Fi). Je to jen můj odhad, nezkoušel jsem v reálu.