Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 a instalace rozšíření bez restartu

Instalace rozšíření do Firefoxu je jednoduchou záležitostí. Jednoduše klepnete na odkaz na webové stránce či otevřete instalační balíček z disku. Jediným drobným problémem může být nutnost restartu aplikace pro dokončení instalace. Většinou to nevadí, ale mohou nastat situace, kdy máte zrovna rozdělanou nějakou práci a restartovat v daný okamžik jednoduše nemůžete.

Firefox 4.0 v tomto směru přinese změnu a umožní vytvářet rozšíření, která restart nebudou vyžadovat. Nejedná se přitom o novou formu vytváření rozšíření, která je označována jako JetPack, ale o klasická rozšíření, jaké známe dnes. Vše, co bude muset autor rozšíření udělat, je přidat do rozšíření skript, kde bude uvedeno, kam se má co zaregistrovat při instalaci, resp. co odregistrovat při odinstalaci.

Pokud používáte vývojové verze Firefoxu 4.0, můžete si vyzkoušet několik testovacích rozšíření, případně shlédnout demonstrativní video.

2 komentářů k článku “Firefox 4.0 a instalace rozšíření bez restartu”

  1. Mazarik napsal(a)

    Ale skripty uz sme tu mali v Mozilla Suite, bol vsak myslim nutny restart.

  2. v6ak napsal(a)

    To je IMHO něco úplně jiného. Skripty v MS se staraly pouze o samotnou instalaci. Tady instalaci asi řešit nebudou, spíše se postarají o nalezení všech částí, kam by bylo rozšíření integrováno až po restartu, a nacpe se tam.