Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 bude nabízen i v 64 bitové verzi

Když byly před nedávnem prezentovány plány vývoje Firefoxu 4.0, padla v odkazovaném videu zajímavá zmínka o 64 bitových verzích Firefoxu. Ty, jak je známo, dnes Mozilla neposkytuje a na úrovni vývojových verzích je sestavována pouze 64 bitová verze pro Linux, která však není oficiálně vydávána. S příchodem Firefoxu 4.0 by však měly být oficiálně vydány 64 bitové verze pro všechny oficiálně podporované platformy tj. Windows, Linux a Mac OS X. Možná se též dočkáme instalátoru v podobě MSI balíčku, který uvítají zejména správci, kteří nasazují Firefox v rámci firemních sítí.

12 komentářů k článku “Firefox 4.0 bude nabízen i v 64 bitové verzi”

 1. Luděk Janča napsal(a)

  No není možné! Už jsem myslel, že se to nikdy nenaplní.
  Ještě zamakat na výkonu FF pro Linux a jsem šťastný.

 2. DiGi napsal(a)

  Mě by zajímalo, jestli bude podporovat 32bit rozšíření přes 32bit mozilla-runtime.exe

  Teoreticky by to mělo být realizovatelné…

 3. Panther napsal(a)

  Jaký bude praktický rozdíl oproti 32 pro normální uživatele?

 4. xjohny napsal(a)

  Bude tam fungovat Adobe Flash??

 5. Štěpán Pernický napsal(a)

  Skvělá zpráva. Bylo na čase. Teď otázka jak to bude s pluginy? Jestli bude 64bit Flash, SilverLight, Java a podobně. Nebo jestli poběží v samostatném 32bitové procesu tak jako třeba doplňky.

 6. josefec napsal(a)

  Java už 64bit je, Flash se chystá. No. Každopádně chci vidět, jak to půjde a jak to vymyslí, no.

 7. MIZ napsal(a)

  No konečně! Sláva! 64b Firefox používám skoro 2 roky, poslední se jmenuje Namoroka (podle přírodního parku) – je to totiž neoficiální, tak se to asi jmenovat Firefox nesmí. Dlouho jsem jel na předchozí verzi Minefield.
  K dotazům: Pluginy fungují, nefunguje Adobe Flash Player. Snad tímto zoficiálněním 64b verze nás 64bit uživatele vezme firma Adobe konečně na vědomí a věnuje zlomek promile své programátorské kapacity na 64b kompilaci Flash Playeru!

 8. Luděk Janča napsal(a)

  [3] Jaký to má význam? viz.: http://joelp.cz/firefox_30_a_64bit__28
  [4], [7] já používám 64bit flash již dlouho a bez problémů. Java je 64bit již také
  [7] Firefox se můžou jmenovat jen ostré verze

 9. Mr.Henky napsal(a)

  [8] Aj bety a RCčka sa volajú Firefox.

 10. Panther napsal(a)

  [8] To co píší v tom článku, tak pod Windows takové problémy nejsou, takže se zeptám ještě jednou: Jaký bude praktický rozdíl oproti 32bit na Windows pro normální uživatele?

 11. Luděk Janča napsal(a)

  [10] mírné zrychlení Firefoxu? Důsledky jsou dalekosáhlé, které Firefox nevytrhne a přesahují jeho vliv. Až budou všechny programy 64bit, nebude potřeba 32bit knihoven pro jejich běh.

  [8] to už se u Mozilly moc nepovažuje za vývojové verze. Berou to jako testovací verze. Je to marketingový tah, nic víc.

 12. MIZ napsal(a)

  [7] Zapomněl jsem dodat, že 64b Firefox používám pod Windows a tam Flash Player nechodí. Píše se různě o tom, že pod Linuxem lze nějak rozchodit 32b Flash nebo že se dokonce již nějaký 64b Flash objevil, ale zase pouze pod Linux.