Firefox 4.0 bude nabízen i v 64 bitové verzi

Když byly před nedávnem prezentovány plány vývoje Firefoxu 4.0, padla v odkazovaném videu zajímavá zmínka o 64 bitových verzích Firefoxu. Ty, jak je známo, dnes Mozilla neposkytuje a na úrovni vývojových verzích je sestavována pouze 64 bitová verze pro Linux, která však není oficiálně vydávána. S příchodem Firefoxu 4.0 by však měly být oficiálně vydány 64 bitové verze pro všechny oficiálně podporované platformy tj. Windows, Linux a Mac OS X. Možná se též dočkáme instalátoru v podobě MSI balíčku, který uvítají zejména správci, kteří nasazují Firefox v rámci firemních sítí.

Přečtěte si také

12 odpovědí

 1. Luděk Janča napsal(a) :

  No není možné! Už jsem myslel, že se to nikdy nenaplní.
  Ještě zamakat na výkonu FF pro Linux a jsem šťastný.

 2. DiGi napsal(a) :

  Mě by zajímalo, jestli bude podporovat 32bit rozšíření přes 32bit mozilla-runtime.exe

  Teoreticky by to mělo být realizovatelné…

 3. Panther napsal(a) :

  Jaký bude praktický rozdíl oproti 32 pro normální uživatele?

 4. xjohny napsal(a) :

  Bude tam fungovat Adobe Flash??

 5. Štěpán Pernický napsal(a) :

  Skvělá zpráva. Bylo na čase. Teď otázka jak to bude s pluginy? Jestli bude 64bit Flash, SilverLight, Java a podobně. Nebo jestli poběží v samostatném 32bitové procesu tak jako třeba doplňky.

 6. josefec napsal(a) :

  Java už 64bit je, Flash se chystá. No. Každopádně chci vidět, jak to půjde a jak to vymyslí, no.

 7. MIZ napsal(a) :

  No konečně! Sláva! 64b Firefox používám skoro 2 roky, poslední se jmenuje Namoroka (podle přírodního parku) – je to totiž neoficiální, tak se to asi jmenovat Firefox nesmí. Dlouho jsem jel na předchozí verzi Minefield.
  K dotazům: Pluginy fungují, nefunguje Adobe Flash Player. Snad tímto zoficiálněním 64b verze nás 64bit uživatele vezme firma Adobe konečně na vědomí a věnuje zlomek promile své programátorské kapacity na 64b kompilaci Flash Playeru!

 8. Luděk Janča napsal(a) :

  [3] Jaký to má význam? viz.: http://joelp.cz/firefox_30_a_64bit__28
  [4], [7] já používám 64bit flash již dlouho a bez problémů. Java je 64bit již také
  [7] Firefox se můžou jmenovat jen ostré verze

 9. Mr.Henky napsal(a) :

  [8] Aj bety a RCčka sa volajú Firefox.

 10. Panther napsal(a) :

  [8] To co píší v tom článku, tak pod Windows takové problémy nejsou, takže se zeptám ještě jednou: Jaký bude praktický rozdíl oproti 32bit na Windows pro normální uživatele?

 11. Luděk Janča napsal(a) :

  [10] mírné zrychlení Firefoxu? Důsledky jsou dalekosáhlé, které Firefox nevytrhne a přesahují jeho vliv. Až budou všechny programy 64bit, nebude potřeba 32bit knihoven pro jejich běh.

  [8] to už se u Mozilly moc nepovažuje za vývojové verze. Berou to jako testovací verze. Je to marketingový tah, nic víc.

 12. MIZ napsal(a) :

  [7] Zapomněl jsem dodat, že 64b Firefox používám pod Windows a tam Flash Player nechodí. Píše se různě o tom, že pod Linuxem lze nějak rozchodit 32b Flash nebo že se dokonce již nějaký 64b Flash objevil, ale zase pouze pod Linux.