Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 bude s šestou betaverzí kompletní

Firefox 4.0 je ve vývoji již nějaký ten měsíc a pomalu se dostává do finále. Nedávno uvolněná čtvrtá betaverze přinesla podporu synchronizace pomocí Firefox Sync a Tab Candy (nově Panorama), které přináší nový pohled na správu panelů prohlížeče. Nadcházející dvě betaverze, z nichž u první bude vývoj dokončen v pondělí, přinesou řadu dalších novinek jak v grafickém rozhraní, tak „na pozadí“. S 6. betaverzí, která by měla být dokončena okolo 10. září (pozor, nikoliv vydána!), je pak naplánováno dokončení funkčnosti. Následovat by měly ještě dvě betaverze na opravy chyb a konečně finální verze.

O novinkách ve vývoji Firefoxu 4.0 vás budeme samozřejmě i nadále informovat. Již teď je fronta zpráviček na napsání dlouhá :). Připomínáme, že stále běží beta program, v rámci kterého se můžete vyjádřit, co se vám na novém Firefoxu líbí a co ne. Vyjádřit se můžete pomocí tlačítka Zpětná vazba přímo v betaverzi Firefoxu 4.0 či v našem lokálním fóru. Máte možnost se též zapojit do testování nové verze.

11 komentářů k článku “Firefox 4.0 bude s šestou betaverzí kompletní”

 1. Charla napsal(a)

  Možná hloupý dotaz, ale když dokončena 10.září, proč ne vydána? Jak to je s vydáváním po dokončení?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Asi jsem to špatně napsal (opraveno). Pod pojmem dokončeno jsem myslel dokončení přidávání funkcí. Poté se už budou pouze opravovat chyby a až bude vše ok, vydá se verze.

 3. Edds napsal(a)

  Par dni trva kym od code freezu sa urobia buildy, veci okolo toho a az tak sa po par dnoch vyda nova beta verzia. Zvycajne okolo 5 dni to trva +/-

 4. Kreeki napsal(a)

  Začínám se v tom trošku ztrácet, přestalo se mluvit o Jägermonkey, nevíte jak to s tím vypadá v současnosti?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Brzy bude začleněno do vývojových verzí Firefoxu tj. pro Firefox 4.0 bude.

 6. Mr.Henky napsal(a)

  [4] 1. september

 7. MaofKO napsal(a)

  čiže teraz je tam ešte stále Tracemonkey?

 8. Štěpán Pernický napsal(a)

  Je v plánu do finální verze Firefoxu 4 ještě předělat správce stahování a správce záložek a nabídka možnosti?

 9. Pavel Cvrček napsal(a)

  Nevím co máš na mysli pod pojmem „předělat“, ale Knihovna stránek bude ve FF 4.0 stejná jako dnes, u dialogu Možnosti nevím (sice jsou nějaké návrhy, ale není jasné, zda to tak bude ve FF 4.0 či později) a informace o stahování by měla být na liště.

 10. Štěpán Pernický napsal(a)

  Pavel Cvrček: Díky za info. No vycházel jsem ze zveřejněných náhledů, které se objevovali na začátku vývoje FF4. Tam bylo změněno kompletně práce se záložkami (Khihovna záložek), byl tam nový dialog správce stahování a další věcičky. http://www.mozilla.cz/wp-content/uploads/2010/04/firefox-4-spravce-stahovani.png

 11. Charla napsal(a)

  [10] Co se tohoto dialogu stahování týče, doufal jsem v něj, protože u současného FX člověk nepozná kolik je staženo (graficky) sice mi FX píše že zhruba za minutu bude download kompletní, ale ten koláček na ikoně by byl imo lepší. Ono spousta toho asi nebude jako bylo v náhledech, jednak protože uživatelům se to třeba nelíbí tak to Mozilla udělá jinak, což je dobře, nebo protože se to nestihne, což je špatně, protože mám už delší dobu pocit, že Mozilla spoustu s velkých plánů které představuje nestíhá.
  Co se konkrétně stahování týče používám stejně ext. správce stahování, protože interní trpí poměrně zlým nedostatkem, jako u ostatních prohlížečů – jakmile spadne spojení (což je na mobilním připojení časté) nepočká aby navázal, ale soubor utne a prohlásí za kompletní. Neříkám, že vždy, ale dost často, což když přes mobilní net stahuju velké balíky dat, které potřebuji stáhnout dobře, tak je problém a dost se bojím to nechat na samotném prohlížeči.