Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 již nebude obsahovat nástroj na reportování nefunkčních stránek

Před více než pěti lety, kdy Firefox začínal, byla vcelku běžná situace, kdy řada webů fungovala pouze v Internet Exploreru. Jejich tvůrci je „optimalizovali“ pro jeden prohlížeč, jeho chyby a na okolí se příliš neohlíželi. Z tohoto důvodu byla do Firefoxu začleněna funkce Upozornit na chybnou stránku, která dávala uživatelům možnost nahlásit stránku, která ve Firefoxu nefunguje. Skupina dobrovolníků pak kontaktovala tvůrce nefunkčních stránek, upozorňovala je na nalezené problémy a radila, jak sjednat nápravu.

Doba však trochu pokročila a na nefunkční stránku dnes ve Firefoxu narazíte čím dál méně. Uvedená funkce tak již ztratila svou původní funkci a drtivá většina reportů už nesouvisí s nefunkčností stránek, ale spíše s instalovaným software třetích stran na počítači uživatele. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto, že tato funkce bude z Firefoxu 4.0 odstraněna. Připravovaný balík SeaMonkey 2.1 bude stejným krokem následovat.

Jeden komentář k článku “Firefox 4.0 již nebude obsahovat nástroj na reportování nefunkčních stránek”

  1. Charla napsal(a)

    Pokud zůstane tlačítko ‚upozornit na podvodnou stránku‘, pomocí něhož bude moci uživatel oznámit například podvodnou instalaci software do PC tak by tenhle krok snad nikoho nemusel trápit. Já osobně jsem oznámení nefunkčního webu nepoužil ani jednou, narazil jsem na pár stránek velkých firem, které nefungovaly, zejména kvůli activeX, ale tak měl jsem IE Tab. Dnes už i tyto firmy přišli na to, že by to ve Firefoxu mělo fungovat a buď se obejdou bez ActiveX, nebo udělají doplněk do FireFoxu 😉